Muş Alparslan Üniversitesi
 
Rektör Yardımcımız Çayır Mera ve Yem Bitkileri Tescil Komitesi Toplantısına Başkanlık Etti

 

Rektör Yardımcımız Prof. Dr. Yaşar Karadağ, Çayır Mera ve Yem Bitkileri Tescil Komitesi toplantısına başkanlık etti. 


Rektör Yardımcımız ve Uygulamalı Bilimler Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Yaşar Karadağ, Tohumluk Tescil ve Sertifikasyon Merkezi Müdürlüğündeki (TTSM) “Çayır Mera ve Yem Bitkileri Tescil Komitesi” toplantısına başkanlık etti. Toplantının açılış konuşmasında Tohumluk Tescil ve Sertifikasyon Merkez Müdürü Sayın Şakir Berktaş da katılım sağladı. 

 

Çevrim içi olarak düzenlenen toplantıya; Muş Alparslan Üniversitesi Uygulamalı Bilimler Fakültesi, Bitkisel Üretim ve Geliştirme Genel Müdürlüğü, Tohumluk Tescil ve Sertifikasyon Merkezi Müdürlüğü, Ankara Tarla Bitkileri Merkez Araştırma Enstitüsü Müdürlüğü, Türkiye Ziraat Odaları Birliği, Bitki Islahçıları Alt Birliği, Tohum Sanayicileri ve Üreticileri Alt Birliği ve Yem Sanayicileri Birliğinden üyeler katıldı. 


Prof. Dr. Yaşar Karadağ, toplantının sabahki oturumunda çayır mera ve yem bitkilerine ait 8 adet tescil konusunda değerlendirmelerde bulundu. Karadağ, üniversitemizde hayvancılığımızın en önemli kaliteli kaba yem kaynaklarından olan yem bitkileri konusunda yapılan çalışmalar hakkında da bilgi verdi. Ayrıca, Tohumluk Tescil ve Sertifikasyon Merkez Müdürlüğü ile üniversitemiz Uygulamalı Bilimler Fakültesi arasında yapılan iş birliğinin her geçen gün artarak devam ettiğini ifade etti. Yapılan çalışmalardan dolayı her türlü desteklerinden dolayı Rektörümüz Prof. Dr. Fethi Ahmet Polat’a teşekkür etti.