Muş Alparslan Üniversitesi
 
Öğretim Üyelerimiz Spor Lisesi Öğrencileriyle Buluştu

 

Üniversitemiz Spor Bilimleri Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Alper Karadağ, Dekan Yardımcıları Doç. Dr. Ömer Kaynar ve Dr. Öğr. Üyesi Metin Karayol, Muş Spor Lisesi öğrencilerine “Akademik ve Sportif Başarının Spor Bilimleri Fakültesi/Besyo Kazanmasındaki Rolü” konulu bir söyleşi programı düzenledi. Söyleşiye Muş Gençlik ve Spor İl Müdürü Emrullah Güler, Muş Spor Lisesi Müdürü Orhan Çağlayan ve Müdür Yardımcıları ile MŞU Spor Bilimleri Fakültesinden milli sporcular katılım gösterdi. 


Programın açılış konuşmasını Muş Spor Lisesi Müdürü Orhan Çağlayan yaptı. Çağlayan, konuşmasında Spor Bilimleri Fakültesini ağırlamaktan büyük bir memnuniyet duyduğunu söyledi.  Programda Prof. Dr. Alper Karadağ, “Türkiye Üniversite Sporları Federasyonu’nun 2019-2020 Eğitim-Öğretim Yılı'nda düzenlediği üniversiteler arası şampiyonalarda sporcularımızın 8 altın, 2 gümüş ve 7 bronz madalya aldığını söyledi. 141 üniversite arasında 23. sırada yer alan üniversitemizin sürekli yükselme başarısı gösterdiğinin altını çizen Prof. Dr. Karadağ’ın ardından Doç. Dr. Ömer Kaynar ve Dr. Öğr. Üyesi Metin Karayol öğrencilere Spor Bilimleri Fakültesini tercih etmesi için çağrıda bulundu. Dr. Öğr. Üyesi Metin Karayol ise öğrencileri özel yetenek sınavları hakkında bilgilendirdi.


Spor Lisesi öğrencilerinin motivasyonlarını artırmak için üniversitemiz Spor Bilimleri Fakültesinde eğitimlerine devam eden milli sporcular Mihriban Öner, Amed Oglago ve İbrahim Karateker öğrencilere başarı hikâyelerinden bahsederek, milli sporcu olma ve spor akademisini kazanma ile ilgili tavsiyelerde bulundu. Söyleşi, soru-cevap faslının ardından sona erdi.