Muş Alparslan Üniversitesi
 
Rektörümüz "Yayalar Kırmızı Çizgimiz" Farkındalık Çalışmasına Katıldı

 

"Yayalar Kırmızı Çizgimiz" başlıklı farkındalık çalışması, tüm Türkiye’de olduğu gibi Muş’ta da başladı. İçişleri Bakanlığı tarafından başlatılan “Kırmızı Çizgi” farkındalık projesi ‘‘Trafikte Sıfır Can Kaybı’’ sloganıyla uygulamaya girdi. İstasyon Caddesi’nde düzenlenen ektinliğe Rektörümüz Prof. Dr. Fethi Ahmet Polat da katıldı.

 

“Kırmızı Çizgi” farkındalık projesi kapsamında yapılan etkinliğe Muş Valisi Doç. Dr. İlker Gündüzöz, Belediye Başkanı Feyat Asya, Başsavcı Vekili Yunus Güven, İl Jandarma Komutanı Albay İlhan Şen, İl Emniyet Müdürü Ahmet Arıbaş, polis ve jandarma ekiplerinden oluşan il protokolü de katılım gösterdi. Vali Gündüzöz, etkinlik kapsamında cadde üzerindeki yaya geçidinde çocuklarla beraber bir çizgiyi kırmızıya boyadı.

 

Gündüzöz, etkinlik çerçevesinde kısa bir konuşma yaptı. Geçtiğimiz yıl da benzeri yapılan etkinliklerde yaya önceliğine vurgu yapmak istediklerini belirten Gündüzöz, “Yayalar önceliğimiz. Bu konunun altını çizmeye, kırmızı çizgimizi belirtmeye ve bir farkındalık oluşturmaya yönelik bu aktiviteyi yaptık. İnşallah bu kırmızı çizgiyi tüm şoförlerimiz görürler ve tüm toplum bu duyarlılıkta kendini daha fazla geliştirir’’ dedi.