Muş Alparslan Üniversitesi
 
“HOP: Hareketli Öğrenme Portfolyosu” Projesi Başladı

 

Üniversitemizde, TÜBİTAK 4005 Bilim ve Toplum Yenilikçi Eğitim Uygulamaları kapsamında desteklenen “HOP: Hareketli Öğrenme Portfolyosu” başlıklı proje etkinlikleri başladı. Etkinlikler ile İngilizce eğitiminde kullanılacak yeni bir öğretim tekniğinin verilmesi ve bu kapsamda etkinlik portfolyosunun oluşturulması amaçlanıyor.

 

Proje yürütücüsü Dr. Öğr. Üyesi Canan Demir Yıldız, proje kapsamında verilecek olan yeni öğretim tekniğinin, eğitimlerin daha kalıcı ve eğlenceli olmasını sağlayacağını belirtti. Yıldız, dijital çağın getirdiği dezavantajlardan biri olan hareketsizliği azaltmakla beraber bu proje ile öğrencilerin fiziksel ve zihinsel gelişimlerini aynı anda desteklemeyi hedeflediklerini de sözlerine ekledi. Projenin uzmanlarından Eğitim Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Esin Kaya, projenin aynı zamanda ilimizi ve üniversitemizi tanıtacak önemli bir etkinlik olacağını, Eğitim Fakültesinin de yaygın etkisini arttıracağını ifade etti.

 

İlk etkinlikler yapıldı

 

TÜBİTAK 4005 Yenilikçi Eğitim Uygulamaları tarafından desteklenen HOP: Hareketli Öğrenme Portfolyosu projesinin başlangıcı yapıldı. 24 Ağustos Pazartesi günü 1071 Malazgirt Kongre ve Kültür Merkezi’nde yapılan açılışın ardından Eğitim Fakültesi Drama Salonu’nda ve esnek sınıflarda etkinliklere devam edildi. Açılış etkinliğine Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Yaşar Karadağ ve Milli Eğitim Şube Müdürü Erol Arslan da katılım gösterdi. Dr. Öğr. Üyesi Canan Demir Yıldız açılışta kısa bir konuşma gerçekleştirdi. Katılımcılara teşekkürlerini ileten Yıldız’ın ifadeleri şu şekilde: ‘‘Öğretmenlik mesleğini bir adım öteye taşımak için idealist yaklaşan, projeye katılmak için gönüllü olan ve Türkiye’nin çeşitli illerinden Muş’a ve üniversitemize gelen tüm katılımcılara teşekkür ediyorum.’’

 

Prof. Dr. Yaşar Karadağ ve Eğitim Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Esin Kaya da  proje ekibine ve katılımcılara teşekkürlerini iletti.