Muş Alparslan Üniversitesi
 
Öğretim Üyemiz TRT Radyo’ya Konuk Oldu

 

Bulanık Meslek Yüksekokulu Dr. Öğr. Üyesi İsmail Dönmez, TRT Radyo’da yayımlanan “Okul Günlüğü” programına konuk oldu. Eğitim-öğretim hakkında önemli konuların ele alındığı programda konuşan Dr. Dönmez, “STEM Eğitimi” üzerine yoğunlaştı.

 

“STEM Eğitimi”ni anlattı

 

Bulanık Meslek Yüksekokulu (MYO) Çocuk Gelişimi Bölümü Dr. Öğr. Üyesi İsmail Dönmez, TRT Radyo 1’de yayımlanan “Okul Günlüğü” programının canlı yayın konuğu oldu.

 

Dr. Dönmez, sohbet havası içinde geçen programda Fen (Science), teknoloji (Technology), mühendislik (Engineering) ve matematik (Mathematics) gibi dört önemli disiplinin bir araya getirilmesiyle oluşturulan bir öğretim modeli olarak tanımlanan “STEM Eğitimi”  üzerine yoğunlaşarak kendisine yöneltilen soruları cevapladı. STEM eğitiminin okul öncesinden yükseköğretime kadar öğrenme ortamlarında öğrencilere eleştirel düşünme, yaratıcılık ve problem çözme yetileri aktararak, toplumun üretkenlik ve sorumluluk becerilerini artırmayı hedefleyen bir model olduğunu ifade eden Dönmez, öğretmenlerin STEM uygulamalarını çeşitli derslere entegre ederek bu alanlarda ülkesine değer katacak nesillerin yetiştirilmesine katkı sunacağını belirtti.