Muş Alparslan Üniversitesi
 
Engelliler İçin Egzersiz ve Spor Bölümümüz Çalışmalara Başladı

 

2019-2020 öğretim yılından itibaren 40 öğrenci alarak öğrenim hayatına başlayan Engelliler İçin Egzersiz ve Spor Bölümü, alana ilişkin çalışmalarına başladı. 

 

Engelliler İçin Egzersiz ve Spor Bölümü, Bölüm Başkanı Dr. Öğretim Üyesi Atike Yılmaz koordinatörlüğünde bölümün yeni öğrencileri için yapılan oryantasyon çalışmaları kapsamında İl Milli Eğitim Müdürlüğüne bağlı Ali Kuşçu Özel Eğitim ve Uygulama Okulu ziyaret edildi. 

 

Rektörümüz Prof. Dr. Fethi Ahmet Polat‘ın eşi Nilüfer Polat hanımefendinin yanı sıra Rektör Yardımcımız Prof. Dr. Yaşar Karadağ‘ın eşi Kamuran Karadağ, BESYO Müdürü Prof. Dr. Hüseyin Kırımoğlu, Dr. Öğr. Üyesi Gözde Yetim, Dr. Öğr. Üyesi Abdullah Gümüşay, Arş. Gör. Buğrahan Cesur ve Engelliler İçin Egzersiz ve Spor Bölümünden 40 öğrencimiz ziyarete katılım gösterdi. Ziyarette üniversitemiz gönüllü akademik personelinin katkıları ile hazırlanan çeşitli kışlık kıyafetler de engelli çocuklarımıza hediye edildi. 


Dr. Öğretim Üyesi Atike Yılmaz konuyla ilgili görüşlerini şöyle aktardı: “Engelliler İçin Egzersiz ve Spor Bölümü, ülkemiz üniversiteleri arasında aktif olarak açılan ve bu isimle hizmet veren ilk bölümdür. Bu nedenle çok heyecanlıyız. Gelecekte, yetersizliğe sahip bireylerin spor eğitmenliğini üstlenmesi beklenen bu gençlerin Muş Alparslan Üniversitesi çatısı altında yetişecek olması bize ayrı bir gurur veriyor. Ali Kuşçu Özel Eğitim ve Uygulama Okulu Müdürü Serdar Koç’tan, okul hakkında detaylı bilgi aldık. Öğrenim hayatına yeni başlayan bölümümüz öğrencilerinin, yetersizliğe sahip bireylerin genel eğitimleri hakkında bilgi almaları, yetersizliğe sahip gençlerin sosyal, kültürel ve sportif etkinliklerde ne tür beceriler kazandığını gözlemlemeleri ve gelecekte nasıl bir iş alanında çalışacaklarını  görmeler önemli bir kazanımdır. Bu anlamda bizlerden desteğini esirgemeyen Rektörümüz Prof. Dr. Fethi Ahmet Polat’a teşekkür ederim.”