Muş Alparslan Üniversitesi
 
Eğitime Destek Platformu Toplandı

 

Eğitime Destek Platformu, çalışma usul ve esaslarının aktarılması ve yeni dönem yol haritasının belirlenmesi amacıyla 19 Ekim Cumartesi günü (dün) 10.00’da Muş Alparslan Üniversitesinde toplandı. Platform üyeleri toplantı öncesinde Valimiz Doç. Dr. İlker Gündüzöz’ü ziyaret etti.

 

Eğitime Destek Platformu Genel Koordinatörü Zeynel Önal başkanlığında Elazığ, Van, Erzurum, Kars, Ardahan, Bingöl, Bitlis, Ağrı, Malatya, Hakkari ve Iğdır gibi illerden Doğu Anadolu Bölgesi sorumlularının bir araya geldiği toplantıya Vali Yardımcısı Mehmet Kocabey, Belediye Başkanı Feyat Asya, Eğitime Destek Platformu Doğu Anadolu Bölge Koordinatörü Avukat Kadir Köstekçi, Muş İl Koordinatörü Davut Aydın ve Ak Parti İl Başkanı Rahmetullah Yaktı katıldı. Toplantıda başta İmam Hatip okulları olmak üzere tüm ortaöğretim kurumlarının milli, manevi değerler açısından mevcut durumları, sorunları ve sorunlarla ilgili çözüm önerileri konuşuldu. 

 

Toplantı sonrasında Eğitime Destek Platformu Genel Koordinatörü Zeynel Önal, Rektörümüz Prof. Dr. Fethi Ahmet Polat ve beraberindekiler TÜGVA İl Başkanlığını ziyaret ederek platformun Muş Koordinasyon Kurulu üyeleri ile de ayrı bir toplantı gerçekleştirdi.