Muş Alparslan Üniversitesi
 
1 Haziran Gözlükçüler ve Optisyenler Günü Buluşması

Muş Alplarsan Üniversitesi Varto Meslek Yüksek Okulu Optisyenlik Bölümü öğrencileri, 1 Haziran Gözlükçüler ve Optisyenler Gününün önem ve anlamına dikkat çekmek için gözlükçüler ve optisyenler ile bir araya geldi. 

1 Haziran Gözlükçüler ve Optisyenler Günü ve yeni kurulacak olan Türk Gözlükçüler ve Optisyenler Odasının odalaşma süreçleri konularına değinilen buluşmada optik mağazası açma süreçleri, ürün çeşitliliğinin pazar payı üzerindeki etkileri hakkında önemli bilgiler de paylaşıldı. Optisyen ve gözlükçülerin seçme-seçilme haklarına değinilip gelecekte optisyenlerin yetki alanları, iş olanakları ve bizzat optisyenleri ilgilendiren odaklama süreci hakkında önemli bilgiler paylaşıldı. 

Varto MYO Optisyenlik Bölümü öğrencileri, ilimizdeki sektörün öncülerinden Optisyen Aykut Çağlı, optisyen.com ekibi, Tüm Optik ve Optometrik Meslekler Derneği ile Muş ve Bitlis’teki aktif gözlükçülerin de katılımıyla gerçekleşen buluşma, Optisyenlik Bölümü öğrencilerinin sahadaki müesseselerde staj yapma imkânlarının değerlendirilmesi ve öğrencilerimizin buluşmadan dolayı memnuniyetlerini belirtmesiyle son buldu.