Muş Alparslan Üniversitesi
 
Bedensel Engelli Dünya Yüzme Şampiyonu Beytullah Eroğlu Başarının Sırlarını Anlattı

2. Avrasya Spor Bilimleri Kongresi genel programı kapsamında gerçekleştirilen Başarının Sırları paneli önemli mesajlara ve bir o kadar da duygusal anlara sahne oldu.
 
2 Mayıs 2019 tarihinde Muş Alparslan Üniversitesi, 1071 Malazgirt Kongre ve Kültür Merkezinde gerçekleştirilen panele Üniversitemiz Engelli Öğrenci Koordinatörü ve BESYO Engellilerde Egzersiz ve Spor Eğitimi Bölüm Başkanı Dr. Öğr. Üyesi Atike Yılmaz moderatörlük yaparken, Bedensel Engelliler Federasyonu Milli Sporcusu ve Dünya Yüzme Şampiyonu Beytullah Eroğlu ve Milli Takım Antrenörü Eyüp Yaman davetli konuşmacı olarak katıldılar. 
 
Panelde Beytullah Eroğlunun kendi ifadeleri ile spora nasıl başladığı, spora başlamadan önce kendisini nasıl yalnız hissettiği, engelli bir bireyin hayat mücadelesi, sporun engelleri nasıl ortadan kaldırdığı, engelli yaşam şartlarının başarılı bir sporcu olmada ne tür dezavantaj veya motive kaynaklarını barındırdığı konuşuldu.
 
Beytullah Eroğlu’nun sporcu kimliğinin kişiliğine kattığı  değerler, panele katılan engellilere ve engelli bireylerin ailelerine umut verdi. Duygusal anların da yaşandığı panelde Eroğlu, “bu başarıyı ülkesine hediye ettiğini, kendisini en fazla gururlandıran ve en büyük motive kaynağının Türk Bayrağının göndere çekilmesi olduğunu ifade ederek,  hedefinin tekrar tekrar bu gururu yaşamak ve yaşatmak olduğunu” söyledi.