Muş Alparslan Üniversitesi
 
Prof. Dr. Fuat Sezgin Anısına STEM Eğitimi Ders Planı Yarışması

Prof. Dr. Fuat Sezgin Anısına STEM Eğitimi Ders Planı Yarışması Şartları

 

Muş Alparslan Üniversitesi tarafından yürütülen 2019 Prof. Dr. Fuat Sezgin Yılı anısına 17-18-19 Nisan 2019 tarihleri arasında gerçekleşecek olan STEM eğitimleri günü münasebeti ile öğretmen ve öğretmen adaylarımıza yönelik olarak STEM eğitimi ders planı yarışması başlatılmıştır. Bu proje ile öğretmen ve öğretmen adaylarımızın STEM eğitimi konusunda mesleki becerilerin gelişmesine katkıda bulunulması amaçlanmaktadır. Bu amaca yönelik olarak, öğretmen ve öğretmen adaylarımızın katılacağı bir ders planı yarışması düzenlenmiştir.

 

Alanında uzman bir ekip tarafından belirlenen kriterlere uygun değerlendirme sonucunda seçilen ders planları, Muş Alparslan Üniversitesi ana sayfasından duyurulacaktır. Değerlendirme sonucunda dereceye girenlere çeşitli ödüller verilecektir.

 

Önemli Tarihler

 

Başvuruların başlaması           : 04.02.2019

Başvuruların bitişi                    : 15.03.2019

Dereceye girenlerin ilanı          : 25.03.2019

Ödül töreni                                : 19.04.2019

 

Yarışmaya Katılım Şartları

 

1. STEM eğitimi doğası gereği tüm alanlarda görev yapan öğretmen ve öğretmen adaylarımız ders planlarını gönderebileceklerdir. Bunun yanında tüm resmi ve özel okullarda görev yapan öğretmenlerimiz yarışmaya katılabilecektir.

 

2. STEM ders planları 5E öğrenme modeline uygun şekilde hazırlanmalıdır.

 

3. STEM ders planlarında 5E öğrenme modeline uygun olması ve hangi düzeye uygun olduğu açıkça belirtilmelidir. Hazırlanan ders planları prof.dr.fuatsezginyarismasi@gmail.com adresine gönderilmelidir.

 

4. Ders planı gönderen katılımcılar ders planlarının herkese açık şekilde yayınlanmasını kabul eder. Ancak bu süreçte ders planları konusunda tüm etik kurallara dikkat edilir.

 

Başvuruda İstenen Belgeler

 

  1. Başvuru Formu
  2. Ders Planı
  3. Ders planının etik kurallar dâhilinde herkese açık olacağına dair yazı