Muş Alparslan Üniversitesi
 
Tıbbi ve Aromatik Bitki Bahçesi ile Seramızın Yapımı Sürüyor

Külliyemizi, üniversitemizin bütün personeli, öğrencileri ve misafirleri için daha güzel ve ilgi çekici bir yerleşke hâline getirmek için sürdürülen altyapı ve peyzaj çalışmaları kesintisiz bir şekilde devam ediyor. Bu kapsamda teslimi yapılarak yapımına başlanan Tıbbi ve Aromatik Bitki Bahçesi ile Sera yapım işinin bu yıl tamamlanması hedefleniyor. 

 

Tıbbi ve Aromatik Bitki Bahçesinin, Yeni Giriş Kapısının yakınında olacağı bilgisini veren Yapı İşleri ve Teknik Daire Başkanı Asaf Asatekin, bu alanda kamelyaların ve bir cam seranın da yer alacağını söyledi. Bu seranın hem Tıbbi ve Aromatik Bitki Bahçesini hem de kış bahçesi ve oturma gruplarını barındıracağını belirten Asatekin, otoparkı da olan projenin betonarme imalatlarının tamamlandığını; çelik, yol, tretuvar, peyzaj ve mekanik imalatlarının ise sürdüğünü kaydetti.

 

Tıbbi ve Aromatik Bitki Bahçesi ile Sera yapım işinde, 96,36 m2 cam sera alanı ile alan içinde 2 adet toplam 28,16 m2 kış bahçesinin bulunacağını belirten Asatekin, 2 adet kameriye ve 100 adet 1,70*1,70 m ölçülerinde bölümlenmiş bitki ekim alanının bulunacağı projede 359 m2 tretuvar döşeneceğini ve 1182 m2 yol yapılacağını dile getirdi.