Rektörümüz Valilikteki Eğitim Güvenliği Toplantısına Katıldı

Rektörümüz Prof. Dr. Fethi Ahmet Polat, Valilikte düzenlenen Eğitim Güvenliği Toplantısı’na katıldı. Vali Aziz Yıldırım’ın başkanlığındaki toplantıda Belediye Başkanı Feyat Asya, İl Emniyet Müdürü Zafer Aktaş, Vali Yardımcısı Alper Çiftçi, Millî Eğitim Müdürü Metin İlci ve kamu kurum temsilcileri hazır bulundu.

 

Valilik Toplantı Salonunda toplantıda, 2017-2018 Eğitim-Öğretim Yılının ikinci döneminde ilimizdeki okullarda uygulanacak güvenlik tedbirleri istişare edildi. Okul çevresinde öğrenciler için tehlike arz edebilecek konuların ve alınması gereken önlemlerin üzerinde durulan toplantıda, okul önlerindeki seyyar satıcıların takibi, okul kantinlerinin ve okul çevresindeki bakkalların düzenli olarak denetlenmesi, okul içinde ya da bahçesinde yabancı şahısların öğrencilerle iletişim kurmasının engellenmesi de diğer gündem başlıklarıydı.

 

Öğrencilerin, sosyal medya ve internet üzerinden işlenen suçlara bulaşmaması için ders saatlerinde internet kafelere gitmesinin önlenmesi için gerekli tedbirlerin alınmasının ve madde bağımlılığı ile mücadelede alınacak tedbirlerin de ele alındığı toplantıda okul kameralarının MOBESE sistemine entegresi ile okul servislerinin çalışma usul ve esasları ile ilgili yaşanan sorunlar konusunda da görüş alış verişinde bulunuldu. Özellikle şehirden külliyemize yapılan taşımacılıktaki eksikliklerin de gündeme geldiği toplantıda ulaşım konusunun sıkı takip edilmesi hususunda mutabık kalındı.