Bulanık’a Meslek Yüksekokulu Açılması İçin İlk Adım Atıldı

Rektörümüz Prof. Dr. Fethi Ahmet Polat, üniversitemiz tarafından Bulanık’ta açılması düşünülen meslek yüksekokulu için gerekli bina, lojman, öğrenci yurdu ve sosyal tesislerle ilgili incelemelerde bulunmak üzere Bulanık’a gitti. Bulanık Kaymakamı Hacı Arslan Uzan ve İlçe Millî Eğitim Müdürü Deniz Edip tarafından karşılanan ve yüksekokul altyapısıyla ilgili incelemelerde bulunan Prof. Dr. Polat ve yerel mülki idareciler, 2018-2019 Eğitim-Öğretim yılına yetiştirilmek üzere çalışmaların başlatılması konusunda ortak karar aldı.

 

Bulanık Kaymakamı ve Belediye Başkan Vekili Hacı Arslan Uzan’ı makamında ziyaret eden Rektörümüz Prof. Dr. Polat, sohbet havasında geçen görüşmede, Bulanık’ta yürütülen kamu hizmetleri hakkında Kaymakam Uzan’dan bilgi aldı. Rektörümüzün ziyaretinden duyduğu memnuniyeti ifade eden Kaymakam Uzan, kendisine teşekkür etti.

 

Rektörümüz Kariyer Gününde Bulanıklı Gençlerle Buluştu

Rektörümüz Prof. Dr. Fethi Ahmet Polat, makam ziyareti ve incelemelerinin ardından Bulanık Kaymakamlığı tarafından düzenlenen Kariyer Günleri kapsamında liseli gençlere hitap etti. Bulanık Kız Anadolu İmam Hatip Lisesi Konferans Salonunda düzenlenen toplantıda Bulanık Kaymakamı ve Belediye Başkan Vekili Hacı Arslan Uzan, İlçe Millî Eğitim Müdürü Deniz Edip, Jandarma Komutanı Yüzbaşı Ömer Altaş ve Ak Parti İlçe Başkanı Ali Bulut, Okul Müdiresi Sema Dağlı, eğitimciler ve öğrenciler hazır bulundu.

 

Bulanıklı eğitim çağındaki gençlerin gelecekleri konusunda doğru karar vermeleri amacıyla düzenlenen Kariyer Günlerinin son konuğu Rektörümüz Prof. Dr. Polat oldu. Konuşmasında yaşam, eğitim, gelişim, bilim ve sosyal hayat hakkında deneyimlerini aktaran Prof. Dr. Polat, gençlere kendi hedeflerini belirlemede seçici olup gereken emeği sarf etmeleri gerektiğini söyledi. Prof. Dr. Polat, “Kendinize güvenip inanarak çalıştığınız zaman aşamayacağınız bir engel olamaz” dedi.

 

Toplantının ardından Bulanık Kaymakamı ve Belediye Başkan Vekili Hacı Arslan Uzan ve Okul Müdiresi Sema Dağlı tarafından Rektörümüz Prof. Dr. Polat’a hediye takdim edildi ve hatıra fotoğrafı çekildi.