Cumhurbaşkanımız Muş’a Geldi

Rektörümüz Prof. Dr. Fethi Ahmet Polat, Muş'a gelen Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ı karşıladı. Şehrimize Ağrı'dan helikopterle gelen Cumhurbaşkanı Erdoğan, Yeni Kapalı Spor Salonu'nda düzenlenen AK Parti 6. Olağan İl Kongresi'nde halka hitap etti.

 

Uzunca bir aranın ardından tekrar Muş'ta olmaktan bahtiyarlık duyduğunu ifade eden Cumhurbaşkanı Erdoğan, şöyle konuştu: “Yiğitlerin, kahramanların, Sultan Alparslan'ın şehrini bugün bir kez daha yürekten selamlıyorum. Heybetli dağların, bereketli toprakların şehrini gönülden selamlıyorum.

 

Muş Selçukludur, Muş Osmanlıdır, Muş cumhuriyettir, Muş tarihimizdir, Muş kimliğimizdir, Muş özümüzdür. 1071'de Anadolu'nun kapılarını milletimize açan, Malazgirt'in muzaffer komutanı Sultan Alparslan'ı ve onun kahraman ordusunu tazimle yâd ediyorum. Bu arada hemen sayın valimize de sesleniyorum, inşallah önümüzdeki yıl, Malazgirt'teki kutlamalara geldiğimizde bazı taleplerim olmuştu. Onları da gidermiş olacak, gerek zemin ve gerekse çevre düzenlemelerini yaparak kutlamaları çok daha coşkulu, çok daha güçlü bir şekilde yâd edeceğiz.

 

Sultan Alparslan, Malazgirt'te cenk meydanına 'Ya Rab seni kendime vekil yapıyor, azametin karşısında yüzümü yere sürüyor, senin için savaşıyorum, Ey Allah'ım niyetim halistir, bana yardım et' diyerek çıkmıştır. Biz işte o büyük komutan Alparslan'ın izinde yürüyenlerdeniz. Rabbimin mağfireti, Sultan Alparslan ve askerlerinin yanı sıra bin yıldır bu topraklarda şehit düşen kahramanlarımın yanında olsun."

 

Cumhurbaşkanı Erdoğan, programının ardından Muş'tan uçakla ayrıldı.