images

“Üniversitelerarası Kayak Kuzey Disiplini Türkiye Şampiyonası” Renkli Görüntülerle Tamamlandı

Üniversitemiz ev sahipliğinde yapılan ‘‘Üniversitelerarası Kayak Kuzey Disiplini Türkiye Şampiyonası’’ yapılan ödül töreni ile sona erdi.

15-16 Şubat tarihlerinde Üniversitemiz Spor Bilimleri Fakültesi ve Sağlık Kültür ve Spor Daire Başkanlığı koordinesi ile gerçekleştirilen Üniversitelerarası Kayak Kuzey Disiplini Türkiye Şampiyonası, dereceye giren takım ve sporcuların ödüllerini almasıyla son buldu. Organizasyonun son günü renkli görüntülere sahne olurken Üniversitemiz Fen Edebiyat Fakültesi Arş. Gör. Reha Yapalı’nın Güzeldağ Kayak Merkezi’nin zirvesinden yaptığı yamaç paraşütü gösterisi izleyicilerden tam not aldı.

Üniversitelerarası Kayak Kuzey Disiplini Türkiye Şampiyonası ödül törenine Rektörümüz Prof. Dr. Fethi Ahmet Polat’ın yanı sıra Muş Valisi Doç. Dr. İlker Gündüzöz, Türk Kızılay Genel Merkez Yönetim Kurulu Üyesi Cengiz Koç, Belediye Başkan Vekili Abdullah Avcı, Muş İl Emniyet Müdürü Engin Kaloğlu, Muş İl Jandarma Komutan Vekili Albay Mehmet Ali Bayer, Muş Cumhuriyet Başsavcısı Hüseyin Yavuz, Rektör Yardımcımız Prof. Dr. Yaşar Karadağ, Spor Bilimleri Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Alper Karadağ, Genel Sekreterimiz Harun Demir, Muş Gençlik ve Spor İl Müdürü Vekili Mustafa Yeğit, kurum amirleri, Üniversitemiz personeli, öğrencilerimiz ve Muş halkı katılım sağladı.

Sporcularımız Yine Başarı Gösterdi

Yarışların ikinci etabı olan Erkekler kategorisi Serbest Stil Kayak Kuzey Disiplini Türkiye Şampiyonası’nda Üniversitemiz Spor Bilimleri Fakültesi Öğrencisi Amed Oğlağo birinci, Atatürk Üniversitesi Sporcusu Abdurrahim Duman ikinci, Ağrı İbrahim Çeçen Üniversitesi sporcusu Okan Alalma ise üçüncü oldu. Kadınlar kategorisinde yapılan yarışlarda Atatürk Üniversitesi sporcuları Mine Kılıç birinci, Zeynep Elif Durdanık ikinci oldu. Üniversitemiz Spor Bilimleri Fakültesi öğrencisi Gamze Turan ise yarışı üçüncü olarak tamamladı.

Takım sıralamasında ise erkekler kategorisinin birincisi Üniversitemiz olurken Atatürk Üniversitesi ikinci ve Ağrı İbrahim Çeçen Üniversitesi üçüncü oldu. Takım bazında kadınlar kategorisinin ilk üçü ise Atatürk Üniversitesi, Muş Alparslan Üniversitesi ve Nişantaşı Üniversitesi şeklindeydi.

“Misafirlerimizin Yüzündeki Tebessüm Bizi Mutlu Ediyor”

Üniversitemiz ev sahipliğinde yapılan şampiyonadan duyduğu memnuniyeti dile getiren Spor Bilimleri Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Alper Karadağ “Spor Bilimleri Fakültesi olarak bölgenin elit sporcuları tarafından tercih edilen bir fakülte olduk. Yapılan organizasyonda gelen misafirlerimizin yüzündeki tebessüm, ev sahibi olarak bizi mutlu ediyor. Kayaklı koşudaki başarımızı bu sene tüm branşlarda göstereceğiz. Katılımcı üniversiteleri tebrik ederim. Üniversitemiz ev sahipliğinde ikinci kez gerçekleştirilen organizasyonda desteğini bizden esirgemeyen Rektörümüz Prof. Dr. Fethi Ahmet Polat’a, Üniversitemiz ev sahipliğinde yapılması talebini uygun gören TÜSF Başkanı Prof. Dr. Mehmet Günay’a ve Yönetim Kurulu Üyelerine Üniversitemiz adına teşekkür ederim” ifadelerini kullandı.

“Üniversite Olarak Büyük Organizasyonlara İmza Atacağız”

Muş’ta ikinci kez düzenlenen Üniversitelerarası Kayak Kuzey Disiplini Türkiye Şampiyonası’na verilen desteğin memnuniyet verici olduğunu belirten Rektörümüz Prof. Dr. Fethi Ahmet Polat, “Üniversitemiz ev sahipliğinde daha büyük organizasyonlara imza atmak istiyoruz” dedi. Rektörümüz, kayaklı koşu branşının zorluk derecesi yüksek olan özel branşlardan biri olduğunun altını çizerek Muş’un kayaklı koşu branşı ile ilgili önemli bir potansiyeli olduğunu belirtti. Organizasyona destek veren Muş Gençlik ve Spor il Müdürlüğüne, Türkiye Kayak Federasyonu Başkanlığına, federasyonların il temsilcilerine, hakemlere, basın mensuplarına ve emeği geçen herkese teşekkürlerini ileten Prof. Dr. Polat, Üniversitemiz kayaklı koşu takımını çalıştıran Dr. Öğr. Üyesi M. Fatih Bilici ve sporcu öğrencilerimizi, organizasyona emek veren SKS Daire Başkanı Şükrü Çobanoğlu ve ekibini de tebrik etti.OLUŞTURULMA TARİHİ: 16-02-2022 15:19 |