images

Rektörümüzün Başlattığı Kampanyada Toplanan Yardımlar AFAD Hesabına Gönderildi

Rektörümüz Prof. Dr. Fethi Ahmet Polat’ın bir maaşını bağışlayarak başlattığı yardım kampanyasının son halkasında 858.023 TL toplanarak İçişleri Bakanlığı AFAD hesabına yatırıldı.

Ülkemizde 11 ili ve yaklaşık 15 milyon vatandaşımızı doğrudan, Türkiye'yi ve gönül coğrafyamızı dolaylı yoldan etkileyen depremler sonrasında üniversitemiz gerek ayni gerek nakdi, gerek araç-ekipman gerekse teknik destek kalemleriyle tüm imkânlarını bölgeye sevk etti.

Sonrasında Rektör Polat’ın “Örnek olması açısından bugüne kadar yaptıklarıma ilaveten bir maaşımı afetzedelere bağışlayacağımı ifade etmek istiyorum. Akademik yöneticilerimizden en az bir çıplak maaşını, idari birim amirlerimizden maaşlarının en az yarısını, kalan tüm personelimizden bir ayda ellerine geçen tüm devlet ödemelerinin en az %10’unu –ve tabii ki gönüllerinden koparsa daha fazlasını- vermelerini bekliyor, istiyorum. Birim amirlerimiz komisyon marifetiyle ve tutanak eşliğinde yardımlarınızı bir hesapta toplayacak, biriken meblağ yine tutanak eşliğinde rektörlüğümüzce AFAD hesabına aktarılacaktır. Sürecin şeffaf yürütülmesi açısından listeler personelimizle paylaşılacaktır.” ifadeleri ile başlattığı yardım kampanyasında üniversitemiz personeli ve ailelerinin katılımı ile 858.023 TL toplandı. Rektör Polat ve Genel Sekreter Harun Demir toplanan yardım parasını İş Bankası Muş Şubesinde İçişleri Bakanlığı AFAD hesabına yatırdı. Çok sayıda otobüs ve kamyonlarla deprem bölgesine gönderilen ayni yardımların yanı sıra nakdi yardımlar kapsamında daha önce personelin 152.000 TL ve personel eşlerinin 85.000 TL ile katılım gösterdiği kampanyalarda bugüne kadar Üniversitemizde toplamda 1.095.023 (Birmilyondoksanbeşbinyirmiüç) TL yardım toplandı.

Konuyla ilgili açıklama yapan Rektör Polat, kampanyaya destek veren tüm personele gönderdiği mesajda şunları söyledi: “Allah hayrınızı kabul eylesin ve birinizi bin etsin. Pek çok arkadaşımız farklı zamanlarda farklı yerlere yardım etmelerine rağmen bu kampanyalarımıza hem kendileri hem aileleri ile katkı verdiler. Gönlünüzden kopan bu katkılar mutlaka karşılığını bulacaktır. Sizlerle iftihar ediyorum. İyi ki varsınız!”

OLUŞTURULMA TARİHİ: 27-02-2023 10:29 |