images

Muş Alparslan Üniversitesinde Dere Islah Çalışmaları Devam Ediyor

DSİ Genel Müdürlüğü tarafından üstlenilen inşaat ve taahhüt işleri kapsamında Üniversitemiz Külliyesinde bulunan kar derelerinin ıslah ve peyzaj çalışmalarının bu yılki programında önemli aşamalar kat edildi. 

Külliyedeki T1, T2, T3 Dereleri Taşkın Koruma işine 2022 yılı haziran ayında başlayan DSİ, bu çalışmalar kapsamında T1 ve T4 derelerinde 1638 metre harçlı pere imalatı, 685 metre çift taraflı kâgir duvar imalatı, 9 adet menfez (2x2) ve 4700 metre harpuşta imalatı gerçekleştirdi. İlgili derelerin korkuluk imalatları ise 2023 yılında tamamlanacak. Ayrıca bahar aylarından itibaren konukevi, önünden başlayıp 1. ve 2. Merkezi Dersliklerin arasından geçen derede ıslah ve peyzaj çalışmaları başlayacak.

Konuyla ilgili açıklamada bulunan Rektörümüz Prof. Dr. Fethi Ahmet Polat, “Çiçek Gibi Temiz Bir Üniversite” sloganı ile eğitim yuvamızı renklendireceğiz. Peyzaj çalışmaları ile tüm öğrencilerimizin ve aileleriyle birlikte personelimizin gezip dinlenebilecekleri parklar, rekreasyon alanları, minik göletler ve havuzlar oluşturacağız. Bu kapsamda her zaman bize destek olan DSİ Genel Müdürümüz Sayın Prof. Dr. Lütfi Akca’ya, bu meyanda İl Müdürümüz Sayın Servet Fırat ile Bölge Müdürümüz Sayın Ayhan Şahna Bey’e hususi teşekkürlerimi ve minnettarlığımı ifade etmek istiyorum.” dedi.OLUŞTURULMA TARİHİ: 19-12-2022 08:05 |