images

“Her Çocuk Matematik Öğrenebilir” Projemize TÜBİTAK’tan Destek

Üniversitemiz Eğitim Fakültesi, Matematik Eğitimi Anabilim Dalı Öğretim Üyesi Doç. Dr. Yılmaz Mutlu’nun yürütücülüğünü üstlendiği “Her Çocuk Matematik Öğrenebilir” başlıklı proje TÜBİTAK 4004 Doğa Eğitimi ve Bilim Okulları Destekleme Programı kapsamında finanse edilmeye hak kazandı.


Yürütücülüğü Eğitim Fakültemiz tarafından yapılan projenin 22 kişilik ekibinde, Türkiye’nin çeşitli üniversitelerinde görev yapan akademisyenler, uzman ve eğitimciler görev alıyor. Projenin çalışma grubunu ise Türkiye’nin farklı illerinde bulunan devlet üniversitelerinin sınıf eğitimi programlarında öğrenim gören lisans öğrencileri oluşturuyor. Proje kapsamında gerçekleştirilecek etkinlikler ile öğretmen adaylarının; diskalkulinin (matematik öğrenme güçlüğü) anlamı, diskalkulinin nedenleri, diskalkuliye sahip çocukların bilişsel ve duyuşsal özellikleri, diskalkuliye sahip öğrencilerin tanılanması ve diskalkuliye müdahale yöntem ve stratejileri olmak üzere toplamda beş alanda bilgi ve deneyimle ile birlikte diskalkuliye dair araştırma motivasyonlarının artırılması hedefleniyor.
Proje ile ilgili detaylı bilgiye https://hercocukmatematikogrenebilir.com/  adresinden erişim sağlanabiliyor.OLUŞTURULMA TARİHİ: 26-07-2022 08:32 |