images

GESOM ve ÇOSKF’den İşbirliği Protokolü

Üniversitemiz Geleneksel Sporlarımız ve Oyunlarımız Uygulama ve Araştırma Merkezi (GESOM) İle T.C. Çocuk Oyunları ve Spor Kulüpleri Federasyonu ( ÇOSKF ) arasında işbirliği protokolü imzalandı.

Protokol GESOM Müdürü Dr. Öğr. Üyesi Esra Çıplak ile ÇOSKF Başkanı Mehmet Mutlu’ya vekâleten Aslıhan Usta tarafından imzalandı. İstanbul ÇOSKF merkezinde imzalanan protokol kapsamında GESOM paydaşlığında “Muş Geleneksel Çocuk Oyunları Ligi” düzenlenecek. Yapılacak bu çalışma ile öğrencilerin eğitsel, sosyal, kültürel ve sportif faaliyetlerinin geliştirilmesi, bağımlılıkla mücadele, sosyal sorumluluk ve gönüllülük algılarının güçlendirilmesi ve öğrencilerin yükseköğrenimleri sürecinde almış oldukları eğitimle birlikte kişisel gelişimlerine katkı sağlamak hedefleniyor. 

Muş Geleneksel Çocuk Oyunları Ligi’nde “Mendil Kapmaca ve Sek Sek” oyunları turnuvası tertip edilecek. Nisan ayında yapılması planlanan müsabakalar için ÇOSKF eğitmenleri, T.C. Muş Milli Eğitim Müdürlüğü’ne bağlı okullarda görev yapan ve bu oyunlara ilgi duyan öğretmenler ile MAUN öğrencilerine teorik ve pratik olmak üzere eğitim verecek. İki gün süren eğitimler sonunda oyun liderleri ve hakemler oluşturulacak. Eğitim alan öğretmenler okullarında 8/12 yaş grubu mendil kapmaca ve seksek takımları oluşturacak. MAUN öğrencileri de kendi takımlarını kurabilecek ve kendi kategorilerinde turnuvaya katılabilecek, hakemlik ve oyun liderliği yapacak ve liglerde görev alacaklardır. 

Çıplak, Rektörümüz Prof. Dr. Fethi Ahmet Polat’a GESOM’a verdiği tüm desteklerden dolayı teşekkürlerini sundu.OLUŞTURULMA TARİHİ: 08-03-2023 08:49 |