Muş Alparslan Üniversitesi
 
Rektör Danışmanları
Anasayfa
              
     Dr. Öğretim Üyesi Mustafa GÜNERİGÖK


1975’de Bingöl’de doğdu. 2002’de Yüzüncü Yıl Üniversitesi İlahiyat Fakültesi’nden mezun oldu. Bir süre çeşitli kurumlarda öğretmen ve yönetici olarak çalıştı. 2007’de Yüzüncü Yıl Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsünde “Türkiye’de Din Sosyolojisi: Şerif Mardin Örneği” adlı çalışması ile yüksek lisans, 2015 yılında ise Erciyes Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsünde “Risk Toplumu ve Din: Sosyolojik Bir İnceleme” konulu çalışmasıyla da doktorasını tamamladı. 2006-2011 yılları arasında MEB’de Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi öğretmenliği yaptı. 2011 yılında Muş Alparslan Üniversitesi’nde öğretim görevlisi olarak göreve başladı. 2015 yılında Fen Edebiyat Fakültesi Sosyoloji Bölümü’ne öğretim üyesi olarak atandı. 2018 yılında Sosyoloji Bölümü başkanı olarak görevlendirildi. Çeşitli dergilerde bilimsel makaleleri yayımlanmış olan Günerigök’ün 2018 yılında Maarif Mektepleri’nden “Risk Toplumu ve Din: Yeni Bir Sosyolojiye Doğru” ve 2019 yılında Çizgi Yayınlarından Ahmet Ayhan Koyuncu ile birlikte hazırlamış olduğu “Bauman ve Postmodernite” adlı iki kitabı bulunmaktadır. Günerigök, halen Muş Alparslan Üniversitesi Fen Edebiyat Fakültesi Sosyoloji Bölümü Sosyometri Anabilim Dalı’nda öğretim üyesi ve bölüm başkanlığı görevine devam etmektedir. 
Evli ve üç çocuk babasıdır.


Kutbettin AKAR


01/02/1966 yılında Muş’ta doğdum. İlk, orta ve lise öğrenimimi Muş’ta tamamladım. 1990 yılında Yüzüncü Yıl Üniversitesi Ziraat Fakültesinden mezun oldum. 

1991 yılında DSİ XVII Bölge Müdürlüğü bünyesinde mühendis olarak göreve başladım. 1999-2008 yılları arasında aynı bölge müdürlüğüne bağlı İşletme ve Bakım Şube Müdürlüğünün yanı sıra Alparslan I Barajı Peyzaj proje yöneticisi, Çaygeldi Gölet’i proje koordinatörü ve kabul heyeti üyeliği, Güllüova Sulaması proje koordinatörlüğü görevlerinde bulundum. 

2008 Yılında Üniversitemizin kuruluşu safhasında Yapı işleri ve Teknik Daire Başkanlığı ile Sağlık Kültür ve Spor Daire Başkanlığı yaptım. Birçok sivil toplum kuruluşunda kurucu başkanlık ve üyelik görevlerinde bulundum. 

Kutbettin Akar, evli ve dört çocuk babasıdır.