Muş Alparslan Üniversitesi
 
Rektör Yardımcıları
Anasayfa

Prof.  Dr.  İbrahim ERDOĞAN


    Prof. Dr. İbrahim Erdoğan, 01 Temmuz 1973 yılında Kırşehir ili Çiçekdağı ilçesinde doğdu. Lisans eğitimini 1998 yılında Karadeniz Teknik Üniversitesi Fen-Edebiyat Fakültesi Fizik Bölümü’nde tamamlayan Prof. Dr. Erdoğan, Amerika Birleşik Devletleri’nde sırasıyla 2002 yılında Oregon Üniversitesi Fen Bilgisi Eğitimi Anabilim Dalında Yüksek Lisansını, 2006 yılında ise Iowa Üniversitesi Fen Bilgisi Eğitim Anabilim dalında The Effect Of Different Levels Of Constructive Teaching Practices On Teacher Question Asking Behaviors” teziyle Doktorasını bitirdi. Alanında birçok Ulusal ve Uluslararası makaleler , bildiriler ve kitap çevirisi yayınlayan Prof. Dr. İbrahim Erdoğan iyi derecede İngilizce ve orta derecede Almanca bilmektedir. 2007 yılında Yardımcı Doçent, 2009 yılında Doçent ve 2014 yılında Profesörlüğünü alan Prof. Dr. Erdoğan evli ve iki çocuk babasıdır. 
Prof.  Dr.  Abdüllatif TÜZER


   1973 yılında Antalya’nın Kaş ilçesinde doğdu. İlköğretim ve ortaöğretimi Kaş’ta tamamladıktan sonra lise eğitimine Antalya İmam Hatip Lisesinde devam etti. 1991’de Antalya İmam Hatip Lisesinden mezun olduktan sonra Atatürk Üniversitesi İlahiyat Fakültesini kazandı. Burada hazırlık sınıfına devam etti ve birinci sınıftan sonra yatay geçişle Dokuz Eylül Üniversitesi İlahiyat Fakültesinin öğrencisi oldu. 1996’da söz konusu fakülteden birincilikle mezun olduktan sonra bir yıl Bingöl Çeltiksuyu İlköğretim Okulunda Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi öğretmeni olarak çalıştı. 1997’de Dokuz Eylül Üniversitesi İlahiyat Fakültesi’nde Din Felsefesi Anabilim Dalı Araştırma Görevlisi olarak göreve başladı. Lisansüstü eğitimine Dokuz Eylül Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsünde devam etti. 1999’da “Pascal’da Fideizm ve Gazali Açısından Bir Değerlendirme” başlıklı teziyle yüksek lisansını; 2005’te “Bir Felsefe Problemi Olarak Dini Tecrübe ve Mistisizm” başlıklı teziyle de doktorasını tamamladı. 2009’da Cumhuriyet Üniversitesi Edebiyat Fakültesi Felsefe Bölümüne Sistematik Felsefe ve Mantık Yardımcı Doçenti olarak atandı. Cumhuriyet Üniversitesinde Bölüm Başkan Yardımcılığı, Türk-İslam Düşünce Tarihi Anabilim Dalı Başkanlığı ve Konservatuar Müdür Yardımcılığı görevlerinde bulundu. 2011’de Felsefe Bilim Dalında doçent unvanını aldı ve aynı yıl Cumhuriyet Üniversitesi Edebiyat Fakültesi Felsefe Bölümüne doçent olarak atandı. 2015 yılında Muş Alparslan Üniversitesi Fen Edebiyat Fakültesi Felsefe Bölümünde doçent olarak göreve başladı. 2016’da Muş Alparslan Üniversitesi Fen Edebiyat Fakültesi Felsefe Bölümü Felsefe Tarihi Anabilim Dalına profesör olarak atandı. Prof. Dr. Abdüllatif Tüzer’in başta din felsefesi olmak üzere ahlak felsefesi, bilgi felsefesi ve eğitim felsefesi alanlarında telif ve tercüme eserleri ve çok sayıda makalesi bulunmaktadır. Türkiye’deki çeşitli felsefi dergilerde editör ve yayın kurulu üyesi olarak görev yapmaktadır. Etkin bir üye olarak Din Felsefesi Derneğinin çalıştay, sempozyum, konferans tarzı faaliyetlerinin organizasyonlarında yer almakta, bu sayede Türkiye’de din felsefesinin gelişmişine katkı sunmaya çalışmaktadır.   


Prof.  Dr.  Yaşar KARADAĞ


  

    1969’da Adana'da doğdu. 1991’de Çukurova Üniversitesi Ziraat Fakültesi Tarla Bitkileri Bölümünden fakülte üçüncüsü ve bölüm birincisi olarak mezun oldu. Yüksek lisans öğrenimini aynı üniversitenin Fen Bilimleri Enstitüsü Tarla Bitkileri Anabilim Dalında 1994’te tamamladı. 1993’te Gaziosmanpaşa Üniversitesi Ziraat Fakültesi Tarla Bitkileri Bölümünde araştırma görevlisi olarak göreve başladı. 1999’da aynı üniversitenin Fen Bilimleri Enstitüsü Tarla Bitkileri Anabilim Dalında Doktorasını tamamladı. 2003’te Yardımcı Doçent, 2005’te Doçent ve 2010’da Profesör olarak atandı.


    On altısı Yüksek Lisans ve ikisi Doktora olmak üzere on sekiz lisansüstü tezinin danışmanlığını üstlenen Prof. Dr. Karadağ, yüz yirmi bir bilimsel eser yayımladı. Üniversite içi/dışı kaynaklardan desteklenmiş araştırma projelerinde ve proje hazırlama eğitimi etkinliklerinde yürütücü, araştırmacı veya eğitmen olarak görev; ulusal ve uluslararası araştırma proje başvurularının değerlendirilmesinde panelist olarak yer aldı.


  Prof. Dr. Karadağ’ın Turkish Journal of Agricultural and Forestry ve International Journal for Biotechnology and Molecular Biology Research dergilerinde yayın kurulu üyeliği, Gaziosmanpaşa Üniversitesi Ziraat Fakültesi Dergisinde alan editörlüğü bulunmaktadır. 

Gaziosmanpaşa Üniversitesi Ziraat Fakültesi Tarla Bitkileri Bölüm Başkan Yardımcılığı, Tarla Bitkileri Bölüm Başkanlığı, Ziraat Fakültesi Dekan Yardımcılığı, Ziraat Fakültesi Yönetim Kurulu Üyeliği, Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı Çorum, Sivas, Tokat ve Amasya İlleri Mera Islahı ve Amenajmanı Proje Koordinatörlüğü, Kalite Koordinatörlüğü, İlahiyat Fakültesi Fakülte Kurulu Üyeliği, İlahiyat Fakültesi Yönetim Kurulu Üyeliği, Bozok Üniversitesi Ziraat Fakültesi Dekanlığı, Ziraat Fakültesi Fakülte Kurulu Üyeliği, Ziraat Fakültesi Yönetim Kurulu Üyeliği, Üniversite Yönetim Kurulu Üyeliği, Üniversite Senato Üyeliği, Bahçe Bitkileri Bölüm Başkanlığı Uhdesi, Bitki Koruma Bölüm Başkanlığı Uhdesi ve üniversite bünyesinde pek çok kurul/komisyon üyeliklerinde bulundu. 

   Prof. Dr. Yaşar Karadağ, evli ve iki çocuk babasıdır.