Muş Alparslan Üniversitesi
 
Anasayfa

         Akademik ve idari personel ile öğrencilerimizin öğle yemekleri aynı mutfaklarda hazırlanmakta olup, aynı menü değişik salonlarda hizmete sunulmaktadır.Yemekhane ve mutfaklarda öğrencilere kısmi zamanlı çalışma imkânı sağlanarak kendilerine gelir imkânı verilmektedir.
   Üniversitemiz birimlerinin belirlediği kokteyl organizasyonları Sağlık Kültür ve Spor Daire Başkanlığı tarafından düzenlenmekte ve gerçekleştirilmektedir. Organizasyonlarda servis hizmeti, Üniversitemizin ilgili birim personeli tarafından sunulmaktadır.
       Üniversitemiz öğrencilerine sosyal, kültürel, sportif ve teknik amaçlı gezi etkinliklerinde kullanılmak üzere kumanya dağıtımı da yapılmaktadır.
     Üniversitemizin Merkez Kampüsünde, Teknik Bilimler Meslek Yüksekokulu, Sosyal Bilimler Meslek Yüksekokulu, Malazgirt Meslek Yüksekokulu yerleşkelerinde bulunan yemekhanelerde öğle yemeği hizmeti sunulmaktadır. Bu yemekhanelerde 3 ya da 4 kap set-seçimsiz menülerle binlerce kişiye öğle yemeği verilmektedir.
        Mutfak ve yemekhanelerimize, her ay düzenli olarak hizmet yeterlilik belgesi olan bir firmanın sertifikalı elemanları tarafından ilaçlama hizmeti verilmektedir.