Muş Alparslan Üniversitesi
 
YKS Yerleştirme Sonuçları Açıklandı

 

Yüksek Öğretim Kurumları Sınavı (YKS) yerleştirme sonuçları açıklandı. 5 Ağustos günü başlayan ve 20 Ağustos'ta sona eren tercih döneminin ardından, milyonlarca adayın beklediği açıklama ÖSYM tarafından yapıldı. Üniversitelere kayıt tarihleri 6-10 Eylül 2021 olarak belirlendi. Üniversitemizde ise elektronik kayıtlar 4-8 Eylül, şahsen kayıtlar 9-10 Eylül tarihleri arasında gerçekleştirilecek. 


Adaylar, tercih yapanların yüzde 85,80’inin yükseköğretim programlarına yerleştiği sınavın sonuçlarını T.C. kimlik numaraları ve şifreleri ile ÖSYM'nin https://sonuc.osym.gov.tr adresinden ya da ÖSYM AİS mobil uygulamasından öğrenebilecek. Adaylar, Merkezi ve ek yerleştirme sonucunda boş kalan kontenjanlar için "ikinci ek yerleştirme" fırsatına da sahip olacak. Temel Yeterlilik Testi (TYT) puanı asgari 140, Alan Yeterlilik Testleri/Yabancı Dil Testi (AYT/YTD) puanı asgari 170 olan adaylar da ek yerleştirme imkânından yararlanabilecek. 


''Hepiniz hoş geldiniz.''


Muş Alparslan Üniversitesi, 2021 YKS sonuçlarına göre 4000 yeni öğrenci kabul etti. Rektörümüz Prof. Dr. Polat, konuyla ilgili yaptığı açıklamada şu ifadeleri kullandı: ‘‘Açıklanan sonuçların tüm adaylara hayırlı olmasını dilerim. Umarım tüm öğrencilerimiz istedikleri programa yerleşmiştir. Bu tercih döneminde yerleşemeyen öğrencilerimizin de daha sıkı çalışarak bir sonraki fırsatlarını en iyi şekilde değerlendireceklerine eminim. Üniversitemizi tercih eden öğrencilerimizi şimdiden tebrik ediyor ve kendilerini en kalbi duygularımla selamlıyorum. Allah bizlere başarılı bir şekilde mezun olacağınız günleri görmeyi de nasip etsin. Hepiniz hoş geldiniz.’’