Muş Alparslan Üniversitesi
 
Üniversitemizde AFAD Gönüllü Ekibi Kuruldu

 

Üniversitemiz ile Muş AFAD İl Müdürlüğü arasında imzalanan protokol kapsamında, personelimize yönelik “Afet Farkındalık Eğitimi” verildi.

 

Prof. Dr. Sabahattin Zaim Konferans Salonu’nda gerçekleştirilen “Afet Farkındalık Eğitimi”nde deprem, heyelan, sel, çığ ve yangın gibi afetlerde afet anı, afet sırası ve afet sonrasında yapılması gerekenler uygulamalı olarak anlatıldı.Tüm personeli kapsayan afet farkındalık eğitiminin ardından, üniversitemiz akademik ve idari birimlerinden gönüllü personele de detaylı bir “AFAD Gönüllü Eğitimi’’ verildi. Üniversitemizden çok sayıda personelin AFAD gönüllüsü olmasıyla birlikte ‘‘Muş Alparslan Üniversitesi AFAD Gönüllü Ekibi’’ kuruldu. Üniversitemiz personelinden oluşan ekip, AFAD tarafından verilen temel eğitimlere katılmaya başladı. 

 

Çok sayıda gönüllümüz var 

 

Muş Valiliği İl Afet ve Acil Durum Müdürlüğü tarafından, çeşitli birimlerde görev yapan akademik ve idari personele yönelik gerçekleştirilen eğitim 22-23 Mart tarihlerinde verildi. 2 gün süren eğitimin birinci etabı İl Afet ve Acil Durum Müdürlüğü Konferans Salonu’nda yapıldı. Eğitimin ikinci etabı ise yüksek bir katılımla üniversitemizde gerçekleştirildi. Personelimizden oluşan gönüllü ekip eğitimlere büyük dikkat ve ilgi gösterdi. Eğitim, külliyemizdeki AFAD konteynerinde bulunan afet ekipmanlarının tanıtımı ile sona erdi.