Muş Alparslan Üniversitesi
 
Uygulamalı Bilimler Fakültesinden “Tarımda Dijital Çağ” Semineri

 

Üniversitemiz Uygulamalı Bilimler Fakültesi, “Tarımda Dijital Çağ” konulu bir seminer gerçekleştirdi. Çevrimiçi olarak yapılan seminerin moderatörlüğünü Rektör Yardımcısı ve Uygulamalı Bilimler Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Yaşar Karadağ yaptı. 

 

Tokat Gaziosmanpaşa Üniversitesi Ziraat Fakültesi Biyosistem Mühendisliği Bölümü Öğretim Üyesi Dr. Mehmet Metin Özgüven hassas tarım teknolojileri, tarımda yapay zeka, derin öğrenme, tarımda otomasyon, hassas hayvansal üretim teknolojileri, görüntü işleme, tarım robotları, insansız hava araçları, otonom araçlar, tarımda elektronik uygulamalar, sensörler ve biyosensörler konularında bilgiler verdi. 

 

Seminere farklı üniversitelerden öğretim elemanları, Tarımsal Araştırmalar ve Politikalar Genel Müdürlüğü, Bitkisel Üretim Genel Müdürlüğü, Tarım İşletmeleri Genel Müdürlüğü, Tohumluk Tescil ve Sertifikasyon Merkez Müdürlüğü, Bitki Islahçıları Alt Birliği, Tohum Sanayicileri ve Üreticileri Alt Birliği, farklı İl Tarım ve Orman Müdürlüklerinden Ziraat Mühendisleri ve öğrencilerden oluşan kalabalık bir dinleyici kitlesi katılım gösterdi.