Muş Alparslan Üniversitesi
 
''Kelamdan Kaleme’’ Sergisi İlgi Görmeye Devam Ediyor

 

 

Üniversitemiz Eğitim Fakültesi bünyesinde düzenlenen ‘‘Kelamdan Kaleme’’ hat ve ebru sergisinde gösterilen eserler Eğitim Fakültesi web sayfasında da görülebiliyor. 

 

Hattat Abdulkadir Sakoğlu ve Fuat Başar’dan icazet alan  Bitlis Eren Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Geleneksel Türk Sanatları bölümü Dr. Öğr. Üyesi Özgür Çetintaş’ın hat ve ebru eserlerinin yer aldığı ve üniversitemiz Dr. Öğr. Üyesi Şükrü Bilici’nin küratörlüğünü  gerçekleştirildiği sergide gösterilen eserler Eğitim Fakültesi web sayfasında paylaşıldı.

 

''Bu tür faaliyetlerin her zaman destekçisi olacağımı belirtmek isterim.''

 

Eğitim Fakültesi dekanı Prof. Dr. Esin Kaya, ziyaretçiler tarafından beğeni ile karşılanan “Kelâmdan Kaleme” başlıklı sanal sergi ile ilgili düşüncelerini dile getirdi. Prof. Dr. Esin Kaya’nın ifadeleri şöyle: “Eğitim Fakültesinin hemen her bölümünde Geleneksel Türk Sanatları dersi verilmektedir. Bu dersin öğrencilerimizin sanatsal beceri ve estetik düşünme becerilerine katkı sunacağı kanaatindeyim. Bu tür faaliyetlerin her zaman destekçisi olacağımı belirtmek isterim. Dr. Öğr. Üyesi Şükrü Bilici hocamıza sergi küratörlüğünden dolayı, tüm sosyal ve sanatsal faaliyetlere desteklerinden dolayı ise Rektörümüz Prof. Dr. Fethi Ahmet Polat hocamıza fakülte olarak şükranlarımızı sunarız.’’

 

Eserleri görmek için: http://egitim.alparslan.edu.tr/index.php/2020/10/23/kelamdan-kaleme-husn-i-hat-sergisi/