Muş Alparslan Üniversitesi
 
2247-C Stajyer Araştırmacı Burs Programı Başvuruları Başladı

 

2247-C Stajyer Araştırmacı Burs Programı  kapsamında ‘‘TÜBİTAK Merkez ve  Enstitülerinde yürütülen veya TÜBİTAK  tarafından desteklenen bir araştırma  projesinde görev alacak lisans öğrencileri’’  aylık burs ile desteklenecek.

 

STAR programına başvurmak isteyen lisans öğrencilerinin öncelikle TÜBİTAK Merkez ve Enstitülerinde yürütülen veya TÜBİTAK tarafından desteklenen bir araştırma projesinden kabul alması gerekmektedir. Bir projeden kabul alan öğrenciler Başvuru Belgeleri sekmesinde yer alan "TÜBİTAK Merkez ve Enstitülerinde yürütülen veya TÜBİTAK tarafından desteklenen bir araştırma projesinde görev alacağını gösterir belgeyi” proje yürütücüsüne imzalatmalıdır.

 

Programa başvurmak isteyen lisans  öğrencileri TÜBİTAK Merkez ve  Enstitülerinde yürütülen veya TÜBİTAK  tarafından desteklenen araştırma  projelerine star.tubitak.gov.tr adresinden  ulaşabilecek. Projesine STAR aracılığıyla  lisans öğrencisi alımı yapmak isteyen  proje yürütücüleri projelerinin portalda  yer alması için star@tubitak.gov.tr  adresine mail atabilirler. 

 

2247- C Stajyer Araştırmacı Burs Programı 2020-2 Lisans Öğrencilerine Yönelik Araştırma Bursu Çağrı Duyurusu için görsele tıklayınız. Detaylı bilgi için star@tubitak.gov.tr adresine e-posta gönderebilirsiniz.

 

Üniversitemizde Fen, Matematik ve Mühendislik alanlarında öğrenim gören öğrencilerimiz ile diğer üniversitelerin Fen, Matematik ve Mühendislik alanlarında öğrenim gören ancak Muş'ta ikamet eden öğrenciler başvurularını https://www.tubitak.gov.tr/tr/burslar/lisans/burs-programlari/icerik-2247-c-stajyer-arastirmaci-burs-programi-star adresinden yapabilir. İlgili öğrenciler kabul yazısı için Öğretim Üyemiz Dr. Yalçın Kalkan ile iletişime geçebilir.