Muş Alparslan Üniversitesi
 
Öğretim Üyemiz TRT Erzurum Radyosu’nun Konuğu Oldu

 

Öğretim Üyemiz Dr. Canan Demir Yıldız TRT Erzurum Radyosu’nun konuğu oldu. Programda yürütücülüğünü yaptığı projeye dair detaylı bilgiler verdi.

 

Dr. Öğr. Üyesi Canan Demir Yıldız, TRT Erzurum Radyosu'nun konuğu olarak TÜBİTAK 4005 Yenilikçi Eğitim Uygulamaları tarafından desteklenen Hareketli Öğrenme Portfolyosu (HOP) projesi hakkında sorulara yanıt verdi.

 

Yıldız, 31.08.2020 Pazartesi günü saat 12.30’da yayımlanan programda, yeni bir yaklaşım olarak hayata geçirilen Hareketli Öğrenme Portfolyosu'ndan bahsetti ve dil öğrenmeye yönelik ilk defa uygulanacak olan hareketli öğrenme yaklaşımı ile ilgili soruları yanıtladı. Eğitim, Kültür, Sanat köşesinde yayımlanan programda, projenin sonunda elde ettikleri çıktıların Türkiye'nin çeşitli illerinde görev yapan öğretmenler aracılığı ile tüm Türkiye'ye yayılmasını umduklarını ifade etti. Süreci iki yıl boyunca takip edeceklerini belirten Yıldız, TRT Erzurum Radyosu’na, TÜBİTAK Bilim ve Toplum Programlarına ve Rektörümüz Prof. Dr. Fethi Ahmet Polat ile projenin hayata geçirilmesine destek veren tüm çalışanlara teşekkür ederek konuşmasını sonlandırdı.