Muş Alparslan Üniversitesi
 
Haber ve Tanıtım Bültenimizin 32. Sayısı Çıktı

 

Üniversitemiz Basın Yayın ve Halkla İlişkiler Müdürlüğü tarafından Ocak-Haziran ve Haziran-Aralık dönemlerini kapsayarak yılda 2 kez yayımlanan “Haber ve Tanıtım Bülteni” nin 32. sayısı yayımlandı.

 

Üniversitemiz ile ilgili öne çıkan haberlerin yer aldığı “Haber ve Tanıtım Bülteni”nin 32. sayısı yayımlandı. Yoğun ve titiz bir ekip çalışmasının ürünü olan bülten, yeni sayısıyla yine dolu dolu bir içerik ve tasarımla okuyucuyla buluştu.

 

Tasarımda yeniliğe gidildi

 

Üniversitemiz ve ilimiz için oldukça önemli bir tanıtım unsuru olan bülten, Rektörümüz Prof. Dr. Fethi Ahmet Polat’ın sunuş yazısıyla okuyucuya “merhaba” diyor.  Prof. Dr. Polat’ın üniversitemizde yürütülen çalışmalarla, bilimle ve tüm dünyayı etkisi altına alan KOVİD-19 pandemisi ile ilgili değerlendirmelerinin yer aldığı sunuş yazısı, her zaman olduğu gibi bu sayıda da birlik ve beraberlik vurgusu üzerine temelleniyor. Bültenin yeni sayısında da okuyucuyu farklı ve özenli bir tasarım karşılıyor. Fotoğraf çekiminden haber yazımına, sayfa düzeninden grafik tasarımına kadar yürütülen titiz bir çalışmanın ürünü olan bülten, “Akademik Gündem”, “Bizden Haberler”, “Hasbihal”, “İlimiz ve Üniversitemiz” ve “Külliyemizde Yaşam” bölümlerinden oluşuyor.

 

Yeni açılan bölümlere geniş yer ayrıldı

 

Bültenin bu sayısında üniversitemizin 1 doktora programı, 1 yüksek lisans programı, 1 fakülte, 11 bölüm ve program ile büyümesine dair haberlere geniş bir yer verildi. Bültenin Akademik Gündem bölümünde “Malazgirt Savaşı’nın Nerede Yapıldığına Dair Belirsizlik Son Buluyor” ve ‘‘Öğretim Üyemizden Umut Vaat Eden TÜBİTAK Projesi’’ başlıklı haberler dikkat çekti. "Kamu Başdenetçisi Şeref Malkoç İle Ombudsmanlık’’ başlıklı ve ‘‘Muş Valisi Doç. Dr. İlker Gündüzöz İle Şehircilik ve Yerel Yönetimler Üzerine’’ başlıklı hasbihaller ise bu sayının öne çıkanları arasında yer aldı. Üniversitemizin en başarılı olduğu alanlardan birisi olan spor alanına da okçuluk, kayaklı koşu, bilek güreşi gibi branşlarındaki haberlerden spor kültürü ve spor tesisleri haberlerine kadar geniş bir bölüm ayrıldı. Bilimsel ve sanatsal konulardaki haberler de oldukça dolu bir içerikle okuyucusunu karşıladı.

 

Haber ve Tanıtım Bülteni’nin 32. Sayısı için: http://yeni.alparslan.edu.tr/dergiler/dergi32/dergi/dergi1/index.html