Muş Alparslan Üniversitesi
 
Muş Valiliği 15 Temmuz Etkinliklerine Katıldık

 

 

15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü kapsamında düzenlenen programlar kapsamında 15 Temmuz’u 16 Temmuz’a bağlayan gece boyunca temsili bir demokrasi nöbeti tutuldu. Muş Valiliği tarafından düzenlenen gece nöbetine üniversitemizi temsilen Rektörümüz Prof. Dr. Fethi Ahmet Polat ve Genel Sekreterimiz Harun Demir’in yanı sıra akademik ve idari personelimiz katıldı.

 

 Nöbet, Valilik önünden başlayıp Belediye Meydanı önüne kadar devam eden bir yürüyüşle başladı. Yürüyüşe Vali Doç. Dr. İlker Gündüzöz, Muş Belediye Başkanı Feyat Asya, Cumhuriyet Başsavcısı Harun Karahan, İl Jandarma Komutanı Bülent Baykal, İl Emniyet Müdürü Ahmet Arıbaş ve Rektörümüz Prof. Dr. Fethi Ahmet Polat da katılım sağladı. Etkinlik sırasında Vali Gündüzöz bir konuşma yaptı. Gündüzöz’ün konuşmasında öne çıkan satır başları şöyle: ‘‘Bazı günler asla unutulmaz. 15 Temmuz da bizim tarihimiz açısından öyle bir gün. Bakın, 1071’i unutuyor muyuz? 1071’i unutursak bu vatan olmaz. Ya da 29 Ekim’i, 23 Nisan’ı. İşte bu tarihler milletin ortak olduğu günlerdir. Bu yüzden 15 Temmuz’u asla unutmayacağız.” dedi.

 

Nöbet programı kapsamında Gençlik Spor İl Müdürlüğü tarafından bir de ‘’Sancak Koşusu’’ etkinliği gerçekleştirildi. Koşu Belediye Meydanı’nda son budu. Sancak, Özel Sporcu Furkan Taş tarafından Vali Gündüzöz’e teslim edildi. Ardından, Belediye Meydanı önünde katılımcılar mehteran dinledi ve 15 Temmuz resim sergisini gezdi.