Muş Alparslan Üniversitesi
 
Öğretim Üyemiz 5. Uluslararası EMI Girişimcilik ve Sosyal Bilimler Kongresi’ne Katıldı

 

Kariyer Geliştirme Uygulama ve Araştırma Merkezi (KARGEM) Müdürü Doç. Dr. Zeliha Tekin, 5. Uluslararası EMI Girişimcilik ve Sosyal Bilimler Kongresi’ne katıldı.

 

Doç. Dr. Zeliha Tekin, Kuzey Makedonya Uluslararası Vizyon Üniversitesi ev sahipliğinde gerçekleştirilen kongrede, “İşletmelerin İnovasyon Yeteneklerinin Geliştirilmesinde ve Yeni Ürün Başarında Mesleki ve Kişisel Gelişim Eğitimlerinin Etkisi” başlıklı bir bildiri sundu. Doç. Dr. Tekin, bildirisinde endüstri 4.0, yeni/ileri teknolojileri içeren dijitalleşme, yapay zekâ uygulamaları, yeni üretim ve istihdam alanları, yapay zekâ mühendisliği, insansız hava aracı teknolojisi ve operasyonları, iş zekâsı ve veri madenciliği, malzeme bilimi ve nanoteknoloji gibi konu başlıklarını öne çıkardı.

 

26 ülkeden bilim insanının katılımıyla gerçekleştirilen kongre pandemi nedeniyle İnternet Tabanlı (online) olarak gerçekleştirildi. Girişimcilik ve sosyal bilimler alanında 232 bildirinin sunulduğu kongrenin oturum başkanlığını Prof. Dr. Haşim Akça ve Doç. Dr. Zeliha Tekin birlikte üstlendi.