Muş Alparslan Üniversitesi
 
Gençlik ve Spor İl Müdürü Emrullah Güler’den Rektörümüze Ziyaret

 

Gençlik ve Spor İl Müdürü Emrullah Güler, Rektörümüz Prof. Dr. Fethi Ahmet Polat’ı makamında ziyaret etti. Ziyarette üniversite öğrencileri arasında gönüllülüğü yaygınlaştırmak amacıyla Yüksek Öğretim Kurumu (YÖK) ve Gençlik ve Spor Bakanlığı  (GSB) arasında yapılan protokol hakkında görüşüldü.

 

YÖK ve GSB arasında yapılan protokol neticesinde  “Gönüllülük Çalışmaları” dersi içeriği hakkında bilgi alışverişi yapıldı. Gönüllülük Çalışmaları dersinin gençlerin sosyal, kültürel anlamda gelişimi için öneminin konuşulduğu görüşmede, üniversitemiz ve Gençlik Spor İl Müdürlüğünün (GSİM) işbirliği içerisinde çalışacağı belirtildi. Buna göre, ’‘Gönüllülük Çalışmaları’’ dersi ilk dört hafta teorik, daha sonra en az sekiz hafta kamu kurumları, yerel yönetimler ve STK’larla işbirliği içerisinde uygulamalı olarak yapılacak.

 

Gönüllülük yaygınlaşacak

 

Gönüllülük faaliyetlerinin teşvik edilmesinin önemini vurgulayan İl Müdürü Emrullah Güler, konu hakkında açıklamalarda bulundu. Güler, ‘‘Gençlik ve Spor Bakanlığı gönüllülük faaliyetlerin teşvik edilmesi ve yaygınlaştırılması ve toplumda gönüllülük bilincinin oluşması için bir çok çalışma yapılmaktadır. Yine, gönüllülüğün üniversite öğrencileri arasında yaygınlaştırılması amacıyla Gençlik ve Spor Bakanlığı ile Yükseköğretim Kurulu Başkanlığı arasında işbirliği protokolü imzalanarak gönüllülük faaliyetlerinin önü açılmıştır.“ ifadeleriyle konu hakkındaki düşüncelerini açıkladı. Prof. Dr. Fethi Ahmet Polat, Gönüllülük Çalışmaları dersi için üniversitemizin gerekli hassasiyeti göstereceğini bildirdi ve Güler’e nazik ziyaretleri için teşekkürlerini iletti.

 

Haber. Hüseyin Altun

Fotoğraf. Senem Yonca Kanburoğlu