Muş Alparslan Üniversitesi
 
TKF Yönetiminden Rektörümüze Ziyaret

 

Türkiye Kayak Federasyonu (TKF) yönetimi, Rektörümüz Prof. Dr. Fethi Ahmet Polat’ı makamında ziyaret etti. Ziyarete TKF Yönetim Kurulu Üyesi Süleyman Yıldırım, Merkez Hakem Kurulu Üyesi Fikret Yıldırım, TKF İl Temsilcisi M. Akif Çavuş, Sağlık Kültür ve Spor (SKS) Daire Başkanı ve  TKF Eğitim Kurulu Üyesi Şükrü Çobanoğlu da katılım gösterdi.

 

Ziyarette üniversite yerleşkemizde sporculara antrenman olanağı sağlanması, olimpiyat hazırlık kampına dahil edilecek sporcuların antrenman planları ve sporun şehirdeki gelişimi konuları görüşüldü. Süleyman Yıldırım, aralarında milli sporcuların da bulunduğu kayaklı koşu takımının üniversite yerleşkesinde antrenman yapması için olanak sağlayan Prof. Dr. Fethi Ahmet Polat’a teşekkür etti. M. Akif Çavuş ise, bu yıl kayaklı koşu branşında  olimpiyat takımı hazırlık kampına seçilecek sporcuların yaz kampını üniversite yerleşkesinde yapmayı planladıklarını ifade etti.

 

Oglago sezona damga vurdu

 

Muş’un sporcu kapasitesinden söz eden Çobanoğlu, ‘‘Muş’un özellikle bireysel spor branşlarında çok başarılı spor yöneticisi, antrenör ve sporcu kapasitesi var. Aklımıza gelen ilk örnek Türkiye Kayaklı Koşu Milli Takımı‘nda yer alan BESYO öğrencimiz Amed Oglago. Oglago, bu yıl toplamda 9 altın, 5 gümüş ve 2 bronz madalya alarak başarılı bir sezon geçirdi. Muş‘ta, Amed ve onun gibi başarılı spor kariyerine  sahip olan gençlerin varlığı bizleri gururlandırıyor. Bu gençleri üniversitemizde görmekten mutluyuz.‘‘ ifadelerini kullandı.

 

‘‘Sporculara fırsatlar tanımaya çalışıyoruz.‘‘

 

Ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getiren Rektör Polat, Türkiye Üniversite Sporları Federasyonu (TÜSF) ve üniversitemizin organizasyonu ile bu yıl  başarıyla gerçekleştirilen Kayaklı Koşu Türkiye Şampiyonası‘ndaki katkılarından dolayı heyete teşekkürlerini iletti. Kayaklı koşu olimpiyat sporcuları yaz kampının üniversitemiz ev sahipliğinde yapılması konusunda gerekli desteği vermeye hazır olduklarını ifade eden Polat, üniversitemizin öğrencilerimiz başta olmak üzere  ilimizdeki başarılı  sporculara yeni fırsatlar tanıma çabası içerisinde olduğunu söyledi. Polat, ‘‘Halihazırda bölgenin en önemli kapalı spor salonuna ek olarak FİFA onaylı stadyum, iki tenis kortu, kaykay ve buz pisti yapımı inşaatına bu yıl başladık. Bu tesisler tamamlandığında hep birlikte üniversite ve ilimizin hizmetine açacağız. Ayrıca, yerleşkemizde  trafikten uzak yürüyüş, bisiklet ve tekerlekli kayak antrenmanları için de donanımlı alanlar yapmayı planlıyoruz.‘‘ sözleriyle konuşmasına son verdi.

 

Haber: Can Kurt

Fotoğraf: Senem Yonca Kanburoğlu