Muş Alparslan Üniversitesi
 
Uzaktan Eğitime “Evimiz Üniversitemiz” Desteği

 

Üniversitemiz, Yükseköğretim Kurulu (YÖK) tarafından alınan kararla uzaktan eğitime geçilmesi sonrası “Evimiz Üniversitemiz” sloganıyla hazırladığı web sitesi ile öğrencilerimize ve akademisyenlerimize destek oluyor.

 

Tüm dünyayı etkisi altına alan KOVİD-19 salgını nedeniyle YÖK’ün aldığı kararla uzaktan eğitime geçen üniversitemiz, attığı adımlarla öğrencilerimize destek; akademisyenlerimize rehber olmaya devam ediyor. Uzaktan eğitim çalışmaları kapsamında yürütülen çalışmalar sonucu üniversitemiz Uzaktan Eğitim ve Araştırma Merkezi (UZEM) koordinatörlüğünde hazırlanan web sayfası erişime açıldı. Tasarımının üniversitemiz Bilgi İşlem Daire Başkanlığı (BİDB) tarafından yapıldığı web sayfası, kullanımı kolay bir arayüz tasarımı sunuyor. Öğrencilerimiz ve akademisyenlerimiz için ayrı ayrı hazırlanan kılavuz kitapçıklar ve videolar, uzaktan eğitimin hangi programlar üzerinden nasıl gerçekleştirileceği konusunda ayrıntılı ve açıklayıcı anlatımlar içeriyor. “Sıkça sorulan sorular” ve “iletişim” bölümlerinde ise öğrencilerimizin ve akademisyenlerimizin karşılaştıkları problemlere karşı çözüm önerileri hızlı ve etkili bir şekilde sunuluyor. Yine öğrencilerimiz ve akademisyenlerimiz için ayrı ayrı hazırlanan “duyurular” bölümünde bilinmesi ve takip edilmesi gereken içeriklerin paylaşımları yapılıyor. YÖK’ün ve üniversitemizin aldığı kararların görülmesi ve bilinmesi adına oluşturulan bölümlerle gündemin yakından takip edilmesi sağlanıyor.

 

Bilgi kirliliği vurgusu

 

UZEM Müdürü Dr. Öğr. Üyesi Fevzi İnan Dönmez, “Evimiz Üniversitemiz” sloganıyla hazırlanan web sayfasının uygulamaya geçirilmesinde aktif bir rol oynayan UZEM Müdür Yardımcısı Dr. Öğr. Üyesi Fatih Türkan'a teşekkür ederek hem öğrencilerimizin hem de akademisyenlerimizin uzaktan eğitim süreciyle alakalı oluşan bilgi kirliliğinden korunmak adına web sayfasını takip etmelerini ve resmi kaynaklardan doğrulanmayan bilgilere itibar etmemelerini vurguladı. 

 

Rektörümüzden teşekkür

 

Dijital Dönüşüm alanında pilot devlet üniversitesi misyonu ile hareket eden üniversitemizin uzaktan eğitim çalışmaları hakkında konuşan Rektörümüz Prof. Dr. Fethi Ahmet Polat, sürece verdikleri katkılardan dolayı UZEM, BİDB ile Basın Yayın ve Halkla İlişkiler Müdürlüğü personeline teşekkürlerini iletti.

 

Web sitesi için: http://egitimedevam.alparslan.edu.tr

 

Haber: Yunus Top