Muş Alparslan Üniversitesi
 
Eğitim Fakültemizden Öğretmen ve Öğrencilere TÜBİTAK Destekli STEM Eğitim Kampı

 

TÜBİTAK’ın 4004 Doğa Eğitimi ve Bilim Okulları Destekleme Programı kapsamındaki çağrısına yapılan başvuru neticesinde üniversitemiz Eğitim Fakültesi ‘‘Öğretmen ve Öğrenciler İçin STEM Eğitim Kampı: Öğret STEM Kampı“ projesi ile desteklenmeye değer bulundu. 

 

Eğitim fen bilimlerine yönelik

 

Yürütücülüğünü Doç. Dr. Bekir Yıldırım’ın yaptığı projede Prof. Dr. Esin Kaya, Dr. Öğr. Üyesi İskender Dölek ve Dr. Öğr. Üyesi Zeynal Topalcengiz de araştırmacı olarak yer alıyor. Üniversitemiz bünyesinde 17-28 Ağustos tarihleri arasında gerçekleştirilecek proje Türkiye’nin farklı illerinde görevli 30 öğretmen ve Muş’ta öğrenim gören 30 7. sınıf öğrencisiyle yürütülecek. Farklı üniversitelerden akademisyenlerin de yer alacağı proje kapsamında öğretmenlere ve ortaokul öğrencilerine 5 gün olmak üzere STEM eğitimi verilecek. Hem teori hem pratik ağırlıklı olması planlanan eğitim, fen bilimleri alanını kapsayacak.

 

Önemli konuklar var

 

Uludağ Üniversitesi Eğitim Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Salih Çepni, Gazi Üniversitesi Eğitim Fakültesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Mahmut Selvi ve Yasemin Karakaya Bilim ve Sanat Merkezi'nden (BİLSEM) Dr. Erhan Şahin ise eğitime katılacak konuk isimler arasında yer alıyor. Teori ve pratiği bir arada sunma hedefindeki projenin yürütücüsü Doç. Dr. Yıldırım, projenin hayata geçirilmesindeki emeklerinden ötürü Rektörümüz Prof. Dr. Fethi Ahmet Polat'a ve Eğitim Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Esin Kaya, Doç. Dr. Cumhur Türk, Dr. Öğr. Üyesi Erdinç Öçal, Dr. Öğr. Üyesi Abdulhamit Karademir ve Arş. Gör. Emine Şahin Topalcengiz’e teşekkürlerini iletti.

 

Haber: Can Kurt