Muş Alparslan Üniversitesi
 
Öğretim Görevlimiz TRT’ye Konuk Oldu

 

Sosyal Bilimler Meslek Yüksekokulu (SBMYO) öğretim üyemiz, TRT Erzurum Radyosu yayınına katılarak finansal okuryazarlık, ekonomik kalkınma ve Coronavirüs’ün ekonomiye etkileri üzerine konuştu.

 

Finansal okuryazarlık ve ekonomiyi ele aldı

 

SBMYO Yönetim ve Organizasyon Bölümü Öğr. Gör. Bengü Şekeroğlu, TRT Erzurum Radyosu canlı yayınına konuk oldu.  Öğr. Gör. Şekeroğlu, 3 Mart Salı günü yayınlanan programda dünyada ve ülkemizde finansal okuryazarlığın durumu, finansal okuryazarlığın yaygınlaştırılması ile ekonomik kalkınma arasındaki ilişki, Coronavirüs salgınının küresel ekonomiye etkileri ve tüketiciye yansımaları gibi konuları ele aldı.

 

Dünya genelinde finansal okuryazarlığın hala istenilen seviyede olmadığını belirten Şekeroğlu, ülkemizde finansal okuryazarlık düzeyini artırmaya yönelik proje ve eğitimlerle, finansal okuryazar olan bireylerin oranında yükselme görüldüğünü ifade etti. Dünya Sağlık Örgütü tarafından çok ciddi tehdit olarak nitelendirilen Coronavirüs salgınının, dünyanın üretim atölyesi olarak bilinen Çin’de üretimin durmasına neden olduğunu ve bu durumun küresel piyasaları etkilediğini dile getiren Şekeroğlu, konuşmasını küresel ekonomide belirsizliklerin tekrar gündeme geldiği bir dönemin yaşandığının altını çizerek sonlandırdı.