Muş Alparslan Üniversitesi
 
Güvenlik Korucuları Yemin Töreni

 

Rektörümüz Prof. Dr. Fethi Ahmet Polat, Güvenlik Korucuları Yemin Töreni’ne katıldı. Tören sonrasında ise İl Jandarma Komutanlığı bünyesinde yapımı tamamlanan binanın açılışı gerçekleştirildi.

 

“Üniforma ve silah namustur”

 

Muş İl Jandarma Komutanlığı bünyesinde göreve başlayacak olan 225 Güvenlik Korucusuna yönelik yemin töreni gerçekleştirildi. Bugün, Muş Yeni Kapalı Spor Salonu’nda düzenlenen yemin törenine Rektörümüz Prof. Dr. Fethi Ahmet Polat da katıldı.

 

Tören, saygı duruşunun ardından İstiklal Marşı’nın okunmasıyla başladı. Sonrasında sırasıyla İl Jandarma Komutanı Albay Bülent Baykal ve Muş Valisi Doç. Dr. İlker Gündüzöz birer konuşma yaptı. Güvenlik korucularının son derece değerli bir görevi icra ettiğini ifade eden Vali Gündüzöz, şu şekilde konuştu:

 

“ Bu görevi sadece işe sahip olmak gibi görmemek gerekir. Devlet herkese silah vermez, silahın emanet edildiği sayılı meslek vardır. Üniforma ve silah namustur. Ölürsem şehit kalırsam gazi demek herkese nasip olmaz.”

 

Törene Muş Belediye Başkanı Feyat Asya’nın yanı sıra askeri personel, kamu kurum amirleri, güvenlik korucuları ve aileleri de katıldı.

 

Yemin töreni sonrasında ise İl Jandarma Komutanlığı’nda yapımı tamamlanan ek hizmet binasının açılışı gerçekleştirildi.