Muş Alparslan Üniversitesi
 
Rektörümüz Cumhuriyet Üniversitesinde

 

Rektörümüz Prof. Dr. Fethi Ahmet Polat, Sivas Cumhuriyet Üniversitesi’nde düzenlenen Uluslararası Üniversiteler Konseyi (IUC) İcra Kurulu ve Yönetim Kurulu Toplantısı’na katıldı. Prof. Dr. Polat, toplantıların ardından Sivas Cumhuriyet Üniversitenin “46. Kuruluş Yılı Programı”na iştirak etti.

 

Sivas’ta toplandılar

 

Asya, Afrika ve Balkan ülkeleri ile diğer bölgelerde bulunan yükseköğretim kurumlarının ekonomik, akademik teknik proje ve eğitim alanlarında iş birliğini sağlamak ve yükseköğretimde bölgesel ve uluslararası ortak değerleri yaşatmak ve geliştirmek amacıyla kurulan IUC, Sivas Cumhuriyet Üniversitesi Senato Salonu’nda bir araya geldi. 9 Şubat Pazar günü düzenlenen toplantılara Rektörümüz ve aynı zamanda Uluslararası Üniversiteler Konseyi (IUC) Doğu Anadolu Bölge Sorumlusu Prof. Dr. Fethi Ahmet Polat da katıldı.

 

“Kanaat önderlerisiniz”

 

Sivas Cumhuriyet Üniversitesi’nin 46. kuruluş yıl dönümü nedeniyle Sivas’ta düzenlenen toplantı, Cumhuriyet Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Alim Yıldız’ın konuşmasıyla başladı. Prof. Dr. Yıldız, konuşmasında kutlama programına katılmak vesilesiyle Sivas’a gelen IUC heyetine ve diğer konuklara teşekkür etti. Sonrasında söz alan ICU Kurucu Başkanı ve İcra Kurulu Başkanı Orhan Hikmet Azizoğlu ise, “Sivas Cumhuriyet Üniversitesi bu bölgenin her alanda lokomotif bir üniversitesi. Siz değerli üniversite yöneticileri aynı zamanda bu bölgenin kanaat önderlerisiniz. Sizlerle birlikte olmaktan çok büyük mutluluk duyuyorum.” ifadelerini kullandı.

 

Üst düzey katılım

 

Toplantıya, Gebze Teknik Üniversitesi Rektörü ve Yönetim Kurulu Başkanı Prof. Dr. Muhammed Hasan Aslan, Yükseköğretim Kurulu Üyesi ve Başkan Vekili Prof. Dr. Mahmut Doğru, Cumhurbaşkanı Yardımcısı Başdanışmanı ve Genel Koordinatör Prof. Dr. Uğur Çevik, Bingöl Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. İbrahim Çapak ile birlikte yurt dışından ve yurt içinden yönetim kurulu üyeleri katıldı.

 

“46. Kuruluş Yılı Programı”

 

Toplantıların ardından 10 Şubat Pazartesi günü, Cumhuriyet Üniversitesinin “46. Kuruluş Yılı Programı” gerçekleştirildi. Üniversitenin Kültür Merkezi’nde gerçekleştirilen programa Prof. Dr. Polat da yerini aldı. Kutlama programına rektörümüzün yanı sıra Sivas Valisi Salih Ayhan, il protokolü, üniversite yönetimi ve personeli katılım gösterdi.