Muş Alparslan Üniversitesi
 
İİBF Dekanlar Konseyi Toplantısı

 

Üniversitelerarası Kurul Başkanlığı (ÜAK) tarafından organize edilen İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi (İİBF) Dekanlar Konseyi Toplantısı gerçekleştirildi. Toplantıya üniversitemizi temsilen İİBF Dekanı Prof. Dr. Abdullah Kıran katıldı.

 

İlk toplantı

 

ÜAK Sosyal Bilimler Eğitim Konseyi Başkanlığı tarafından bu yıl birincisi düzenlenen “İİBF Dekanlar Konseyi Toplantısı”, Burdur Mehmet Akif Ersoy Üniversitesinde (MAKÜ) gerçekleştirildi. 7-8 Şubat tarihleri arasında düzenlenen toplantıda üniversitemizi ve bölge üniversitelerini temsil etmek amacıyla İİBF Dekanı Prof. Dr. Abdullah Kıran yer aldı.

 

Sorunlar ele alındı

 

MAKÜ Rektörü Prof. Dr. Adem Korkmaz başkanlığında gerçekleştirilen toplantıda, Türkiye’de faaliyet gösteren İİBF’lerin sorunları ele alındı. Toplantıda söz alan Prof. Dr. Kıran, üniversitemiz ve bölge üniversiteleri hakkında konuştu. Kıran, konuşmasında son yıllarda öğrencilerin İİBF’leri eskisi kadar tercih etmemesi ve bölge üniversitelerinde bazı bölümlerin adeta boş kalması sorunlarına değindi.

 

Komisyon kuruldu

 

Toplantının sonunda ise farklı alanlarda ön çalışmalar yapmak üzere 3 komisyon kuruldu ve yakın bir dönemde tüm İİBF dekanlarının katılacağı ikinci bir toplantının yapılması kararlaştırıldı.