Muş Alparslan Üniversitesi
 
Tarım Öğretiminin 174. Yılı Kutlandı

 

“Tarım Öğretiminin 174. Yılı” münasebetiyle üniversitemizde kutlama programı düzenlendi. Bugün saat 14.00’te Sabahattin Zaim Konferans Salonu’nda düzenlenen kutlama programında tarımın geçmişi ve geleceği hakkında konuşmalar yapılarak, tarımsal faaliyetlerin önemi ele alındı.

 

Kutlama programı, Dr. Öğretim Üyesi Yalçın Dicle’nin solistliğinde icra edilen ve tarımsal temaları ele alan türkülerden oluşan müzik dinletisiyle başladı. Konuklar tarafından ilgiyle karşılanan müzik dinletisinin ardından Uygulamalı Bilimler Fakültesi (UBF) öğrenci temsilcisi Mustafa Gizlenç söz aldı. Sonrasında sırasıyla İl Tarım ve Orman Müdürü Mehmet Aydın, Doğu Anadolu Kalkınma Ajansı (DAKA) Muş Yatırım Destek Ofisi Uzmanı Fuat Özkan, Tarım ve Kırsal Kalkınmayı Destekleme Kurumu Muş İl Koordinatörü Mehmet Emin Turan konuşmalarını gerçekleştirdi.

 

Kürsüye son olarak Rektör Yardımcımız ve Uygulamalı Bilimler Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Yaşar Karadağ geldi. Prof. Dr. Karadağ, konukları ve protokolü selamlayarak başladığı konuşmasında UBF olarak gerçekleştirdikleri projeler ve çalışmalar hakkında ayrıntılı bilgi verdi. Karadağ, UBF bünyesinde yürütülen çalışmalarının tarım sektörü ve Muş için çok önemli olduğunu ifade ederek çiftçilere yönelik gerçekleştirilen eğitimlerin son derece faydalı sonuçlar doğurduğunun altını çizdi.

 

Program, Muş genelinde kadın çiftçilere yönelik olarak gerçekleştirilen eğitimlere katılan çiftçilere sertifika takdimi ve toplu fotoğraf çekiminin ardından sona erdi.