Muş Alparslan Üniversitesi
 
Kütüphaneye Rektörümüzün Adı Verildi

 

İlimizde faaliyet yürüten “Köy ve Köy Okullarını Geliştirme, Güzelleştirme ve Yardımlaşma Derneği”(Köy-Gel-Der) tarafından, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın eşi Emine Erdoğan'ın himayesinde başlatılan "Sıfır Atık" projesi kapsamında atık durumda olan mobilyalar değerlendirilerek köy okuluna kütüphane kazandırıldı.

 

Mobilyaların tekrar değerlendirilerek kullanıma kazandırılması süreci Dernek Başkanı Murat Çaldır ve dernek üyeleri tarafından çevreden atık ve kullanılamaz haldeki mobilyaların toplanması ile başladı. Toplanan mobilyalar marangozda işlenerek 15 günlük bir süreçte yenilendi. “Sıfır Atık” projesi kapsamında değerlendirilen malzemelerden yapılan mobilyalar, Muş merkeze bağlı Tekyol İlk ve Ortaokulu bünyesinde oluşturulan kütüphanede kullanılarak yeniden kullanıma kazandırıldı. Oluşturulan kütüphaneye ise Rektörümüz Prof. Dr. Fethi Ahmet Polat’ın adı verildi.

 

“Kendi çocuklarımızdan emanet aldık”

 

Tekyol İlk ve Ortaokulunda düzenlenen açılış programında konuşan Prof. Dr. Polat, dernek üyelerinin atık malzemeleri geri dönüşüme kazandırarak köy okuluna güzel bir kütüphane kazandırdığını belirtti. Rektör Polat, sözlerini şu şekilde sürdürdü:

 

“Bu ve benzeri faaliyetlerin artarak kentte devam etmesini gerekiyor. Bizler bu dünyayı kendi çocuklarımızdan emanet aldık. Bu emanet bilinciyle de özellikle ‘Sıfır Atık´ projesi konusunda çok dikkatli ve hassas olmaya çalışıyoruz. Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan´ın eşi Emine Erdoğan Hanımefendi tarafından ülkemizde başlatılan bu güzel etkinliğin insanlar tarafından benimsenmiş olması, sahiplenilmesi bizi çok mutlu ediyor. Muş Alparslan Üniversitesi olarak bu tip etkinliklerin tamamını destekliyoruz ve desteklemeye devam edeceğiz. Burada emeği geçen herkese teşekkür ediyorum”

 

Açılışa Muş Belediye Başkanı Feyat Asya, Muş Milli Eğitim Müdürü Emin Engin ve okul yönetimi ile dernek başkanları katıldı.