Muş Alparslan Üniversitesi
 
Kayaklı Koşuda Gümüş Madalya

 

Beden Eğitimi Spor Yüksekokulu (BESYO) 3. sınıf öğrencimiz Amed Oğlağo, Erzurum’da düzenlenen ve 4 ülkeden toplam 45 sporcunun mücadele ettiği Uluslararası Kayaklı Koşu (FIS) Yarışlarında gümüş madalya kazandı. Oğlağo, güçlü rakiplerini geride bırakarak elde ettiği başarıyla ülkemizi 2022 olimpiyatlarında temsil etme hakkı elde etme yolunda dev bir adım atmış oldu.

 

“Her türlü desteği verdik”

 

Organizasyonda dereceye giren öğrencimiz Amed Oğlağo’yu ve bu süreçte emeği olan antrenörleri tebrik eden Rektörümüz Prof. Dr. Fethi Ahmet Polat, öğrencimizin başarısıyla üniversitemiz ve Muş adına gurur duyduklarını ifade etti. Prof. Dr. Polat, sözlerini şu şekilde sürdürdü:

 

“Üniversitemiz bünyesinde yapılandırdığımız spor bilimleri programlarının yetenekli sporcu gençlerimize yükseköğretime devam etme fırsatı sunuyor. Rektörlük olarak şimdiye kadar hem spor bilimlerine hem de sportif faaliyetlere imkânlar dahilinde her türlü desteği verdik ve bundan sonra da vermeye devam edeceğiz.”

 

Yetenek ve sistemli çalışma vurgusu

 

Öğrencimizin başarısı hakkında konuşan BESYO Müdürü Prof. Dr. Alper Karadağ ise üst düzey yarışlarda temsil hakkını elde etmenin yetenek ve sistemli bir çalışmanın ürünü olduğunu vurgulayarak şu şekilde konuştu:

 

“Sporcu öğrencilerimiz, öğretim elemanları tarafından da destekleniyor. Rektörlüğümüz bünyesindeki Sağlık Kültür ve Spor Daire Başkanlığının öğrencilerimizi yakından takibi ve öğrencilerimize verdikleri destekler hem öğrencilerimizin hem de öğretim üyelerimizin motivasyonunu artırıyor.”