Muş Alparslan Üniversitesi
 
Külliyemizde Altyapı ve Peyzaj Düzenleme Çalışmaları Devam Ediyor

 

Yapı İşleri ve Teknik Daire Başkanlığı tarafından külliyemizde yürütülen altyapı ve peyzaj düzenleme çalışmaları tüm hızıyla devam ediyor. Daha önce ihalesi tamamlanan “Muhtelif Çevre ve Peyzaj Yapım İşi” çalışmaları kapsamında daha çok lojman bölgesi olmak üzere merkezi derslikler, anaokulu ve peyzaj müdürlüğü bölgelerinde hummalı bir çalışma yürütülüyor.

 

Lojman Bölgesine Ağırlık Verildi

 

Çalışmalar kapsamında akademik ve idari personelin ikamet ettiği lojman bölgesinin altyapı ve peyzaj şartları iyileştirildi. İstinat duvarları ve yaya yolları tamamlanarak ağaçlandırma işlemleri gerçekleştirildi. Toplam 8.140 m² yeşil alana kavuşan bölgeye 8 ahşap; 1 dairesel kameriye inşa edildi. Ayrıca lojman sakinlerinin araçlarını park ettikleri alanda yürütülen çalışmalar sonucu mevcut otopark alanı araç kapasitesi 35’e yükseltildi.

 

Merkezi Derslikler İyileştirildi

 

Lojman bölgesi dışında yürütülen çalışmalar kapsamında ise 1.Merkezi Dersliklerde yer alan camlı sokak girişinde yeşil alan ve kilit parke taşı düzenlemesi yapıldı.  2.Merkezi Derslikler bölgesinde hobi bahçeleri ve süs havuzu etrafına 8 adet sekizgen kameriye inşa edildi. Minik Laleler Kreş ve Anaokulu  (MİLA) bahçesine yapılan 2 kuleli çocuk oyun parkı ile miniklerin eğlenebileceği bir alan oluşturuldu. Çalışmalar, Yapı Laboratuvarı ile El Sanatları Atölyesi girişlerinde kilit parke taşı düzenlemesi ve Peyzaj Müdürlüğü Hizmet Binası etrafında yürütülen peyzaj düzenlemesiyle devam etti.

 

“Sistemli Çalışıyoruz”

 

Altyapı ve peyzaj düzenleme çalışmaları hakkında konuşan Yapı İşleri ve Teknik Daire Başkanı Asaf Asatekin, çalışmaların verimli bir şekilde sürdürülmesi ve zamanında tamamlanması için sistemli bir çalışma yürüttüklerini belirterek “Üniversitemizi daha güzel bir görünüme ve güçlü bir altyapıya kavuşturmak için çalışıyoruz.” ifadesini kullandı.