Muş Alparslan Üniversitesi
 
Öğretim Üyemiz TRT’ye Konuk Oldu

 

Üniversitemiz Kariyer Geliştirme Uygulama ve Araştırma Merkezi (KARGEM) Müdürü ve Kamu-Üniversite-Sanayi İşbirliği (KÜSİ) İl Temsilcisi Dr. Öğr. Üyesi Zeliha Tekin, TRT Erzurum Radyosu ve TRT 1 ortak yayını olan “Doğunun Sesi” programına konuk oldu. Bugün saat 11.35’te yayınlanan program kapsamında üniversitemizde daha önce gerçekleştirilen “Kadınların İstihdam Sorunları ve Kadın Kooperatifçiliği” konulu seminer ve içeriği konuşuldu.

 

Dr. Tekin konuşmasına girişimcilik, sosyal girişimcilik, sosyal inovasyon, kadın istihdamı gibi konularda yönlendirmeleri, teşvikleri ve verdiği destekler sebebiyle rektörümüz Prof. Dr. Fethi Ahmet Polat’a teşekkür ederek başladı. Konuşmasına üniversitemizde düzenlenen seminere kadın akademik ve idari personelimizin yanı sıra ildeki kurum ve kuruluşların temsilcilerinin de katılım gösterdiğini söyleyerek devam etti. Muş’ta kadın kooperatifçiliği çalışmalarının yeni yeni filizlenmeye başladığını, kooperatifçiliğe adım atmanın yolunun prosedür ve yasaları çok iyi bilmekten ve kooperatifçilik eğitimi almaktan geçtiğini yoksa maddi ve manevi kayıpların yaşanabileceğini ifade etti.

 

Dr. Tekin ayrıca Muş’ta kadınların da kendilerine ait işletmelerin bulunduğunu, kadın girişimci sayısının arttığını, tekstil sektöründe çalışan çoğunluğun kadın olduğunu ve üniversitemizde sıklıkla girişimcilik, kadın istihdamı gibi konularda eğitimler verildiğini de vurguladı.