Muş Alparslan Üniversitesi
 
MİLA’da “Dünya Çocuk Hakları Günü” Etkinlikleri Gerçekleştirildi

 

“20 Kasım Dünya Çocuk Hakları Günü” nedeniyle Sağlık Hizmetleri Meslek Yüksekokulu ile Minik Laleler Kreş ve Anaokulu (MİLA) işbirliği kapsamında “Dünya Çocuk Hakları Günü Etkinlikleri” gerçekleştirildi. MİLA yerleşkesinde gerçekleştirilen etkinliğe Sağlık Hizmetleri Meslek Yüksekokulu Öğr. Gör. Burcu Coşanay, Öğr. Gör. Filiz Altıparmak Ercan,  MİLA Müdürü Öğr. Gör. İbrahim Burçin Asna, MİLA Müdür yardımcısı Yusuf Artuç ile birlikte MİLA öğretmenleri Aynur Acıoğlu, Güler Yaman, Esra Koç, Elif Talay, Merve Nur Öztekin ve Fatma Orak katılım gösterdi.

 

“20 Kasım Dünya Çocuk Hakları Günü” nün önemini vurgulamak ve etkinlikler vasıtasıyla çocukları sahip oldukları haklar konusunda bilinçlendirmek amacıyla düzenlenen etkinlikler renkli görüntülere sahne oldu. Sağlık Hizmetleri Meslek Yüksekokulu Öğr. Gör. Burcu Coşanay, Öğr. Gör. Filiz Altıparmak Ercan ve MİLA öğretmenleri tarafından yürütülen kukla gösterisi, el baskısı çalışması, oyunlar, scamper (beyin fırtınası) soruları, şarkılar ve danslar sayesinde çocuklar hem eğlendi hem öğrendi.

 

Etkinlikler, Öğr. Gör. Asna  tarafından öğrencilere ve katılımcılara teşekkür belgesi takdimi ve toplu fotoğraf çekiminin ardından son buldu.