Muş Alparslan Üniversitesi
 
"KOSGEB ve Girişimcilik" Semineri Düzenlendi

 

2019-2020 Eğitim-Öğretim yılı İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi (İİBF)  seminer etkinlikleri kapsamında . 6 Kasım Çarşamba günü İİBF Mahmut Gazi Yaşargil Derslikleri 103 nolu salonda “KOSGEB ve Girişimcilik“ semineri düzenlendi. Küçük ve Orta Ölçekli İşletmeleri Geliştirme ve Destekleme İdaresi Başkanlığı (KOSGEB) Muş İl Müdürlüğü’nde görevli KOSGEB uzmanı Hamza Yılmaz ile girişimciler Betül Güven ve Mahsun Özdemir’in konuşmacı olarak yer aldığı seminere İİBF Dekan Yardımcısı Dr. Öğretim Üyesi  Berat Çiçek’in yanı sıra  akademisyenlerimiz ve öğrencilerimiz katılım gösterdi.

 

Konuşmasına, KOSGEB’in tarihçesi, misyonu ve vizyonu hakkında bilgiler vererek başlayan KOSGEB uzmanı Hamza Yılmaz, KOSGEB’in  Küçük ve Orta Büyüklükteki İşletmeler (KOBİLER) için önemini vurguladı. Seminerin devamında ise girişimciler Betül Güven ve Mahsun Özdemir, katılımcılara kendi tecrübelerinden yola çıkarak girişimcilik süreci hakkında bilgiler sundu.

 

Soru-cevap kısmıyla devam eden seminer, İİBF Dekan Yardımcısı Dr. Öğretim Üyesi Berat Çiçek  tarafından katılımcılara  teşekkür belgesi takdimi ile son buldu.