Muş Alparslan Üniversitesi
 
Hayırda Buluşanlar Öğrenci Topluluğu Etkinliklere Başladı

 

MŞÜ Hayırda Buluşanlar Öğrenci Topluluğu, 2019-2020 Eğitim Öğretim dönemindeki etkinliklerine başladı. Üniversitemizde tüm öğrencilere yönelik 5 atölye ve kurs açan HBT, gönüllüleriyle merkeze bağlı Çengilli, Karabey, Düzkarabey ve Yelalan okullarını ziyaret ederek buradaki çocuklara çeşitli hediyeler dağıttı. 

 

Topluluğun akademik danışmanı Öğr.Gör.Hatip Erdoğmuş konuyla ilgili şunları söyledi: ”Bu yıl, her yıl olduğu gibi yine öğrencilerimizden topluluğumuza çok yoğun bir teveccüh var. Daha önceki gönüllülerimizin etkinliklere bir an önce başlama istekleri, azimlerini görünce de çok mutlu oluyoruz. Eğitim öğretim döneminin ilk haftasından çalışmalarımıza başladık. ‘Üniversiteden Köylere Uzanan Kardeşlik Eli’ kampanyası başlattık. Bu kampanya kapsamında gönüllülerimizin ve hayırseverlerin katkılarıyla Çengilli, Karabey, Düzkarabey ve Yelalan okullarını ziyaret ederek buradaki çocuklara kırtasiye ve kitaplardan oluşan çeşitli hediyeler dağıttık. Öğrencilerimizin köylerde okuyan çocuklarımızla buluşmaları çocuklarımızda iyilik, paylaşmak, yardımlaşmak gibi değerlerin yayılmasına vesile oluyor. Sürece katkıları olan üniversitemize, hayırseverlerimize, öğrencilerimize, İl Milli Eğitim Müdürlüğüne çok teşekkür ederiz.’’

 

Hayırda Buluşanlar Topluluğu, üniversitemizin külliyesinde gönüllü hocalarımızın katkılarıyla beş atölye ve kurs etkinliğini de başlattı. Tüm öğrencilerimizin ücretsiz faydalanabilecekleri; KPSS Matematik, Makale Analizi, Kürtçe Pratik, Kur’an’ı Anlamaya Doğru ve Çay Kitap Simit atölyelerini açtı.