Muş Alparslan Üniversitesi
 
Üniversitemiz Sağlık Bilimleri Fakültesine Kavuştu

 

Üniversitemizin kuruluş tarihi olan 2007’den önce Van Yüzüncü Yıl Üniversitesine bağlı olarak açılmış bulunan Sağlık Yüksekokulunun, 04.10.2019 Cuma günü Resmi Gazetede yayımlanan 1613 sayılı karar doğrultusunda Rektörlüğümüze bağlı Sağlık Bilimleri Fakültesi olmasına karar verildi. Karar doğrultusunda üniversitemizdeki fakülte sayısı 8’e çıkmış oldu.

 

Fakültenin kurulması konusunda en büyük teşekkürün Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’a ait olduğunu dile getiren Rektörümüz Prof. Dr. Fethi Ahmet Polat, Sayın Cumhurbaşkanımızın her ile bir üniversite idealinin ne kadar yerinde olduğunun, bu somut adımla bir kez daha anlaşıldığının altını çizdi.

 

Fakültenin kurulması sürecinde her türlü desteği veren YÖK Başkanı Prof. Dr. Yekta Saraç’a ve YÖK Yürütme Kurulu üyelerine minnettar olduğunu ifade eden Prof. Dr. Polat sözlerine şöyle devam etti: “Üniversitemizin talepleri konusunda maddi-manevi desteklerini daima yanımda hissettiğim Sayın Valimiz Doç. Dr. İlker Gündüzöz’e; İlimiz Vekili Sayın Mehmet Emin Şimşek ve bölge vekillerimizden Sayın Vedat Demiröz'e ve Belediye Başkanımız Sayın Feyat Asya’ya teşekkürlerimi sunuyorum. Bir başarımız varsa bunun sebebi ilimizdeki ve üniversitemizdeki uyumun ve birlikte hareket etmenin getirmiş olduğu huzurlu çalışma ortamıdır; aksi durumda herkesi memnun eden bir başarıyı yakalama imkânımız yoktur. Yeni fakültemiz ilimize ve bölgemize yararlar getirsin; hayırlı ve uğurlu olsun. Bundan sonraki süreçte de özellikle sağlık alanındaki çalışmalara hız vereceğiz.”

 

04.10.2019 Cuma Günü Resmi Gazete'de Yayımlanan 1613 Sayılı Karara Ulaşmak İçin Aşağıdaki Linki Tıklayınız

http://www.resmigazete.gov.tr/eskiler/2019/10/20191004-19.pdf