Muş Alparslan Üniversitesi
 
Rektör Yardımcımız ve Uygulamalı Bilimler Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Yaşar Karadağ 3. Tarım Şurası hazırlıkları kapsamında “Muş Sektör Buluşma” Toplantısına katıldı.

Tarım ve Orman sektöründe ülkemizin yeni yol haritasının belirleneceği 3. Tarım Şurası hazırlıkları kapsamında Muş İl Tarım ve Orman Müdürlüğünce "Muş Sektör Buluşma Toplantısı" gerçekleştirildi. Muş Valiliği toplantı salonunda gerçekleştirilen toplantıya; Muş Vali Yardımcısı Mehmet Kocabey, Muş Alparslan Üniversitesi Rektör Yardımcısı ve Uygulamalı Bilimler Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Yaşar Karadağ ve ilin tarımla ilgili bürokratları ve sivil toplum kuruluşlarından temsilciler katıldı.

 

Prof. Dr. Karadağ, 17 Temmuz 2019 tarihinde Ankara’da gerçekleştirilen 3.  Tarım Şurasında Tarım ve Orman Bakanı Dr. Bekir Pakdemirli'nin de katıldığı toplantıda önemli konulara temas edildiğini, ilde yapılan bu toplantının o açıdan da önemli olduğunu ifade etti.

 

Prof. Dr. Karadağ, Muş tarımı için üniversitenin ve Uygulamalı Bilimler Fakültesinin hayati derecede öneme sahip olduğunu, Muş Alparslan Üniversitesinin “Üniversitelerde Bölgesel Kalkınma Odaklı Misyon Farklılaşması ve İhtisaslaşma Programı” kapsamında “Hayvancılık“ sahasında pilot devlet üniversitesi seçildiğini belirtti. 24 Temmuz 2017’de kurulan Uygulamalı Bilimler Fakültesinin başta Muş olmak üzere bölge tarımı için en önemli lokomatif görevi üstlendiğini belirterek Muş tarımının en güçlü yönlerinden bir tanesi olduğunu ifade etti. 3. Tarım Şurasının Muş’a ve üreticilerimize hayırlı olmasını ve bereketler getirmesini dileyerek bu şurada emeği geçen tüm paydaş kurum ve kuruluşlara teşekkürlerini ve şükranlarını sundu.