Muş Alparslan Üniversitesi
 
Öğrencilerimiz Minik Kardeşlerinin Gönüllerine Dokunmaya Devam Ediyor

Varto Meslek Yüksekokulunda bir grup öğrenci, "Köy Çocuklarının Gönüllerine Dokunuyoruz" projesi kapsamında Muş Mercimekkale Köyü İlkokulunda okuyan minik kardeşlerini sevindirdi. Gönüllü öğrenciler, kendi imkanlarıyla topladıkları okul öncesi eğitim seti, 75 çocuk ajandası, 75 çocuk dergisi, 65 boyama kitabı, 300 okuma kitabı ile 65 diş fırçası setini, Varto Meslek Yüksekokulu Müdürü Doç. Dr. Nevin Turan Özek ve Proje Koordinatörü Öğr. Gör. Murat Kaymaz ile ziyaret ettikleri Mercimekkale İlkokulundaki 65 çocuğa hediye etti. Öğrencilerimiz, gün boyunca okul bahçesinde şarkılar eşliğinde köy çocuklarıyla oyunlar oynadı. Ayrıca Varto Meslek Yüksekokulu adına bir hatıra ağacı okulun bahçesine dikildi.

 

Proje Koordinatörü Öğr. Gör. Murat Kaymaz, öğrencilerle bir araya gelmekten mutluluk duyduklarını ifade ederek şunları söyledi: "Amacımız çocuklarımızın gönüllerine dokunmaktır. Üniversite olarak sahaya inerek topluma yararlı olmayı amaçlıyoruz. Hedefimiz çocuklarımıza kitap okuma alışkanlığı kazandırmak ve onlarda üniversite bilincinin şimdiden oturmasını sağlamak ve aynı zamanda kendi öğrencilerimizin sosyal sorumlulukta yer alarak toplumun bireyi olduklarını hissettirmeye çalışmaktır."

 

Projede yer alan gönüllü öğrencimiz Meryem Coşkun, çocukları eğlendirmek, güldürmek ve gönüllerine dokunmaktan mutluluk duyduklarını ifade etti. Köyde ilk kez palyaço gören çocuklar olduğunu aktaran Coşkun, "Çocuklarla oyunlar oynadık, dans ettik, eğlendik ve güldük. Mutluyum, onlar kadar ben de mutlu oldum. Diğer köy okullarına da gitmeye her zaman gönüllüyüm." dedi.

 

Gönüllü öğrencilerimizden Behiye Tunç da, köy çocuklarının yüzündeki sevinci görünce kendilerinin de çok mutlu olduğunu ifade etti.

 

Köy okulu öğrencilerinden Aleyna Yıldız da "Ağabeylerimiz ve ablalarımız geldi, çok mutlu olduk. Bize hediyeler verdi. Oyunlar oynadık çok eğlendik."